لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۶

سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»: شرکت غربی به شرکت تحریم‌شده نفتی جمهوری اسلامی خدمات می‌دهد


سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» می‌گوید شواهدی دارد که نشان می‌دهد رابطه‌ای تجاری به ارزش بیش از نیم میلیون دلار در سال بین یک شرکت غربی و «شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران» که ایالات متحده آن را تحریم کرده است، وجود دارد.

شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران به دلیل حمایت مالی از نیروی قدس سپاه پاسداران زیر تحریم آمریکا، و همچنین به عنوان شاخه‌ای از وزارت نفت ایران زیر تحریم‌های ثانویه آمریکا قرار دارد.

سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌ای، از گروه‌های غیردولتی آمریکایی که مخالف احیای برجام و خواستار تشدید تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی است، در بیانیه‌ای گفت این رابطه میان دفتر مستقر در بریتانیای شرکت «لکسیس‌ نکسیس» و شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران است.

این سازمان آمریکایی می‌گوید که از لکسیس‌ نکسیس درخواست کرده است که روشن کند آیا از نوامبر ۲۰۲۲ تا نوامبر ۲۰۲۳ به شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در ازای دریافت ۴۸۷ هزار و ۶۶۲ پوند خدمات داده است یا خیر.

سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌ای می‌گوید لکسیس‌ نکسیس بیش از یک ماه پس از دریافت شواهد مربوط به روابط تجاری خود با شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران هنوز نتوانسته است که نوع دخالتش را در آن رابطه تجاری روشن کند.

مقامات سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌ای می‌گویند اگر لکسیس‌ نکسیس تحریم‌ها را نقض کرده باشد باید پیامد‌های آن را بپذیرد. بسیاری از شرکت‌ها به دلیل نقض تحریم‌های آمریکا جریمه‌های سنگین شده‌اند.

شرکت «لکسیس‌ نکسیس ریسک سلوشنز» در زمینه ارائه خدمات تحلیل داده‌ها در صنعت‌های مختلف از جمله بیمه، خدمات دولتی و تجاری تخصص دارد.

XS
SM
MD
LG