لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۹

نامه سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» به وزیر خارجه آمریکا: به امیرعبداللهیان ویزا ندهید


تصویری از کارت بسیج امیرعبداللهیان در سازمان بسیج که از سوی گروه هکری قیام تا سرنگونی منتشر شده است
تصویری از کارت بسیج امیرعبداللهیان در سازمان بسیج که از سوی گروه هکری قیام تا سرنگونی منتشر شده است

مارک والاس، مدیر سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» روز چهارشنبه ۲۲ فروردین در نامه‌ای از آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده خواست تا درخواست ویزای حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی برای ورود به آمریکا را رد کند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی قرار است ۱۸ آوریل با سفر به نیویورک در نشستی درباره مناقشه اسرائیل و حماس، در سازمان ملل شرکت کند.

مارک والاس در ادامه نامه خود به بلینکن با بیان اینکه «دولت آمریکا علیرغم رفتار ظالمانه امیرعبداللهیان در خاک آمریکا بارها به او ویزا داده است» افزود:«او در زمان حضور در نیویورک، ایالات متحده را تهدید کرده و بر ضد آمریکا و یهودیان سخنرانی کرده است.»

او در ادامه نوشته است:« رژیم تهران سرکوب وحشیانه داخلی در ایران را بیشتر کرده و شمار اعدامها در این کشور فزونی یافته به همین خاطر ما همچنان نگران سیاست بیش از حد سخاوتمندانه وزارت خارجه ایالات متحده در اعطای ویزا به مقامات حکومت ایران هستیم که شریک تروریسم و سرکوب هستند.»

مدیر سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» همچنین خطاب به وزیر امور خارجه آمریکا خاطرنشان کرد:«ما ماه گذشته به دستیار شما در امور کنسولی نامه نوشتیم به روادید اعطا شده به معاون رئیس جمهور رژیم ایران در امور زنان علیرغم سوابق فجیع او در سوء استفاده از زنان در ایران اعتراض کردیم اما هیچ پاسخی دریافت نکردیم. هم اعضای دموکرات و هم جمهوری‌خواه کنگره ماه گذشته برای شما نامه نوشتند و از وزارت خارجه ایالات متحده خواستند که چنین محدودیت‌هایی برای ویزا اعمال کند. با توجه به مطالب فوق و به احترام قربانیان تروریسم سپاه و حزب الله باز هم از شما می‌خواهیم ویزای امیرعبداللهیان را لغو و از ورود وی به آمریکا جلوگیری کنید.»

مارک والاس در این نامه حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی را «عضو ارشد سپاه» دانست و حضور دوباره او در آمریکا درست در تاریخ ۱۸ آوریل را «سیلی بر صورت قربانیان انفجار ۴۱ سال پیش سفارت ایالات متحده در لبنان و خانواده‌هایشان» دانست.

حادثه انفجار ۱۸ آوریل سال۱۹۸۳ در سفارت ایالات متحده در بیروت لبنان توسط حزب الله ۶۳ کشته برجای گذاشت که شماری از آنها آمریکایی بودند. ۱۲۰ نفر هم در این حادثه مجروح شدند.

XS
SM
MD
LG