لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۸

استقبال سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» از اقدام دولت کانادا؛ همه فعالیت‌های رادیکال مرتبط با سپاه ممنوع می‌شود


سپاه و خامنه‌ای
سپاه و خامنه‌ای

سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌ای روز چهارشنبه ۳۰ خرداد پس از اعلام خبر نامگذاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان سازمان تروریستی توسط کانادا، از این اقدام اتاوا تقدیر کرد.

مارک دی والاس، مدیرعامل این سازمان با اشاره به انتشار تصاویر فردی در یک تجمع در تورنتو که لباس سپاه پاسداران بر تن داشت افزود: «اکنون همه فعالیت‌های تبلیغاتی و رادیکال مرتبط با سپاه پاسداران ممنوع خواهد شد و این اقدام ابزارهای لازم را برای شناسایی و پیشگیری از اقدامات سپاه در کانادا ارائه می‌دهد.»

والاس افزود: «به رسمیت شناخته شدن همه اجزای سپاه پاسداران به عنوان سازمانی تروریستی توسط کانادا نه تنها تأثیر نمادین بلکه در کاهش توانایی این سازمان برای پرورش رادیکالیسم اسلامی و تروریسم داخلی نقشی عملی خواهد داشت.»

وی در ادامه اظهار داشت: «دموکراسی‌های غربی در حال ایجاد یک اقدام مثبت جهانی در نامگذاری سپاه پاسداران به عنوان سازمان تروریستی هستند و کانادا دومین دموکراسی غربی در جهان است که پس از ایالات متحده این گام را برداشته و با این کار، اتاوا نادرستی داستانی را که متحدان آمریکا نمی‌توانند سپاه پاسداران را به دلیل بخشی از دولت جمهوری اسلامی بودن، در لیست سیاه قرار دهند، به همه نشان داده است.

مدیرعامل سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌ای همچنین از استرالیا، اتحادیه اروپا و بریتانیا خواست به کانادا و ایالات متحده بپیوندند و سپاه پاسداران را به عنوان یک سازمان تروریستی تحریم کنند.

وزیر امنیت عمومی کانادا، روز چهارشنبه ۳۰ خرداد در یک نشست خبری اعلام کرد که دولت کانادا تصمیم گرفته است سپاه پاسداران را «تحت مقررات کیفری» به عنوان یک سازمان تروریستی معرفی کند.

وی جمهوری اسلامی ایران را به «حمایت از تروریسم»، نقض حقوق بشر «در داخل و خارج از ایران» و «تمایل به بی‌ثبات‌سازی نظم بین‌المللی قانون‌محور» متهم کرد.

آقای لوبلان افزود: «کانادا از تمام ابزارهای ممکن برای مقابله با اقدامات تروریستی سپاه پاسداران استفاده خواهد کرد.»

XS
SM
MD
LG