لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۷

وزیر خرانه‌داری آمریکا به دنبال فشار بر ایران و قطع حمایت مالی از تروریسم است


استیو منوشن، وزیر دارایی آمریکا، روز چهارشنبه یک مرکز منطقه ای ضد حمایت مالی از تروریسم را در عربستان سعودی راه اندازی کرد.

به گزارش وال استریت جورنال، این مرکز شامل آمریکا، عربستان سعودی، قطر، و پنج کشور منطقه خلیج فارس است. این گروه در نخستین گام هشت رهبر، کمک کننده و تسهیل کننده کمک های مالی به داعش و القاعده در یمن را هدف گرفته اند.

وزیر دارایی آمریکا خطاب به مقام های سعودی و سرمایه گذاران گفت: «مرکز هدف گرفتن حمایت مالی از تروریسم کاتالیزوری برای اقدامات مضاعف علیه کمک کنندگان به تروریسم و مکانی برای به هم پیوستن برای مبارزه با این تهدیدهای مشترک است.»

منوشن و دیگر مقام های دولت ترامپ می کوشند در یک رشته ملاقات ها در عربستان سعودی، اسراییل، قطر و امارات متحده عربی سیاست جدید واشنگتن در برابر ایران را که اخیرا اعلام شد، تقویت کنند.

وزیر دارایی آمریکا گفت: «من فرصت های همکاری برای مقابله با فعالیت های تهدید آمیز ایران را با متحدان مان به بحث خواهم گذاشت.» این همکاری ها شامل اتخاذ اقداماتی علیه حزب الله است که ایران از آن حمایت می کند.

مرکز تازه افتتاح شده می تواند به عنوان بنیانی برای ترمیم شکاف بین کشورهای منطقه خلیج فارس خصوصا در اختلافات با قطر مورد استفاده قرار بگیرد.

تحلیلگران می گویند تحریم های اعلام شده چهارشنبه چندان غیر متعارف نیست و اهدافی راحت برای این گروه تازه تاسیس خواهد بود.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG