لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۲

دوهزار سرباز آمریکایی آماده اعزام به منطقه می‌شوند؛ هدف: پشتیبانی از اسرائیل


وال استریت ژورنال نوشت ایالات متحده حدود ۲۰۰۰ سرباز را برای استقرار احتمالی در منطقه به منظور حمایت از اسرائیل آماده می‌کند. این نیروها مأموریت‌هایی مانند مشاوره و پشتیبانی پزشکی را بر عهده دارند و از سراسر نیروهای مسلح ایالات متحده هستند. آنها قرار نیست در نقش جنگی خدمت کنند.

بر اساس این گزارش، مقامات دفاعی ایالات متحده گفتند که این نیروها در حال حاضر هم در خاورمیانه و اروپا مستقر هستند.

مشخص نیست که تحت چه شرایطی ایالات متحده می‌تواند نیروها را مستقر کند یا در کجا مستقر کند، اما تصمیم پنتاگون نشان می‌دهد که در صورت تهاجم زمینی اسرائیل به غزه، در حال آماده شدن برای حمایت از سربازان اسرائیلی است.

به گزارش این نشریه معلوم نیست که چه تعداد از این نیروها، در صورت استقرار، به اسرائیل خواهند رفت، اما مقامات گفته‌اند که حداقل برخی از آنها می توانند برای حمایت از نیروهای اسرائیلی وارد آن کشور شوند.

روزنامه اسرائیلی هاآرتض روز دوشنبه گزارش داد که تصاویر ماهواره‌ای حاکی از استقرار گسترده تجهیزات نظامی آمریکا در نزدیکی اسرائیل و اردن است. این گزارش می‌افزاید که این تجهیزات شامل پدافند هوایی، ده‌ها جنگنده، بمب‌افکن، تجهیزات جنگ الکترونیک و ناوهای سنگین است.

هاآرتض می‌گوید که آمریکا این تجهیزات را برای جلوگیری از گسترش جنگ بین اسرائیل و حماس به شمال اسرائیل مستقر کرده است. آمریکا پیشتر از اعزام ناو هواپیمابر یو‌اس‌اس جرالد فورد به منطقه خبر داده بود. این ناو با پنج هزار نیرو و ۸۰ هواپیمای جنگی، همراه با رزمناوها و ناوشکن‌ها، قادر به هدف قرار دادن ایران از آب‌های نزدیک به اسرائیل است.

آمریکا همچنین ناو دوایت آیزنهاور را نیز به نزدیکی آب‌های اسرائیل اعزام کرده است.

XS
SM
MD
LG