لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۰

برگزاری نشست اضطراری اتحادیه اروپا؛ مقامات اروپایی نگران پیامدهای جنگ اسرائیل و حماس


چارلز میشل، رئیس شورای اروپا
چارلز میشل، رئیس شورای اروپا

رهبران اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه، برای بررسی پیامدهای جنگ بین اسرائیل و گروه شبه نظامی حماس، نشست اضطراری برگزار می‌کنند.

سران اروپا نگرانند که این جنگ، به «تنش‌های بین جوامع»، در اروپا دامن بزند و پناهجویان بیشتری را به سمت این قاره سرازیر کند.

چارلز میشل، رئیس شورای اروپا، روز دوشنبه گفت ادامه درگیریها در اسرائیل و غزه می‌تواند پیامدهای امنیتی بزرگ و جبران‌ناپذیری برای جوامع و کشورهای اروپایی داشته باشد.»

مقامات اتحادیه اروپا قصد دارند در نشست روز سه‌شنبه خود به موضع واحد اتحادیه اروپا در قبال این بحران دست پیدا کنند و راهی برای کمک به غیرنظامیان و جلوگیری از گسترش تنش‌ها بیایند.

از زمان آغاز جنگ میان اسرائیل و گروه حماس، بیش از ۴۰۰۰ نفر در اسرائیل و غزه کشته شده اند.

در اعتراض به این واقعه، تجمعاتی در حمایت از هر دو طرف در سراسر اروپا برگزار شده است.

رهبران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا روز یکشنبه ۲۳ مهر هم در بیانیه‌ای با تاکید بر «حق اسرائیل برای دفاع از خود مطابق با قوانین بشردوستانه و بین‌الملل در برابر حملات خشونت‌آمیز و بی‌رویه حماس» گفتند: «ما در عین حال آماده ادامه حمایت از نیاز‌های غیرنظامیان در غزه هستیم.»

سازمان ملل نیز در تازه‌ترین گزارش خود از جنگ در غزه اعلام کرد که با گذشت یک هفته از آغاز جنگ حماس با اسرائیل، تعداد آوارگان جنگ که عمدتا فلسطینی هستند، به بیش از ۴۰۰ هزار نفر رسیده است.

XS
SM
MD
LG