لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۳۸

آمریکا از اعمال محدودیت صدور روادید برای ۲۸ مقام کوبایی خبر داد


پرچم سفارت آمریکا در هاوانا
پرچم سفارت آمریکا در هاوانا

وزارت امور خارجه آمریکا روز شنبه از اعمال محدودیت‌هایی در روند صدور روادید ۲۸ مقام کوبایی خبر داد که به گفته این وزارت‌خانه در سرکوب تظاهرات مسالمت‌آمیز تقریبا یک سال پیش در کوبا نقش داشتند.

این وزارت‌خانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که محدودیت‌ها شامل اعضای بلندپایه حزب کمونیست کوبا و مقاماتی می‌شود که در بخش‌های ارتباطات دولتی ‌رسانه‌ای این کشور کار می‌کنند.

وزارت امور خارجه آمریکا، مقامات کوبایی را به تنظیم سیاست‌هایی متهم کرد که صدها نفر از افراد درگیر در اعتراضات ۱۱ ژوئیه ۲۰۲۱ را در معرض بازداشت‌های خشونت‌آمیز و ناعادلانه، محاکمه‌های ساختگی، و چندین دهه حبس قرار دادند.

این تظاهرات، بزرگ‌ترین اعتراضات ضددولتی در این جزیره در دهه‌های اخیر بود که تحت کنترل دولتی کمونیستی قرار دارد.

وزارت امور خارجه آمریکا گفت که دولت کوبا همچنین برای جلوگیری از برقراری ارتباط مردم در کوبا با یکدیگر و مسدود کردن ارتباطات با جهان خارج، اینترنت را قطع کرده است.

وزارت ‌امور خارجه آمریکا می‌گوید که «مقامات رسانه‌ای دولتی کوبا هنوز به کارزار تبلیغاتی علیه معترضان زندانی یازدهم ژوئیه، و اعضای خانواده آنها که به‌صورت علنی در مورد پرونده‌های عزیزان خود صحبت می کنند، ادامه می‌دهند.»

واشنگتن، محدودیت‌های صدور روادید غیرمهاجرتی مقامات کوبایی به آمریکا را از زمان دوران رونالد ریگان به مرحله اجرا درآورده است و از آن زمان ورود افسران، کارمندان دولت کوبا، و اعضای حزب کمونیست این کشور به آمریکا تعلیق شد.

XS
SM
MD
LG