لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۵

ترامپ بعد از دیدار با رئیس جمهوری کره جنوبی: دیدار با «کیم جونگ اون» شاید به تاخیر بیافتد


دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه اشاره کرد که دیدار تاریخی او با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی ممکن است به تاخیر بیافتد.

دونالد ترامپ گفت احتمال زیادی وجود دارد که دیداری که تاریخ آن ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) تعیین شده بود، در این تاریخ برگزار نشود.

او این مطلب را در حالی که «مون جائه این» رئیس جمهوری کره جنوبی در صندلی کناری او در کاخ سفید نشسته بود، به خبرنگاران اعلام کرد.

مون جائه این در شرایطی به آمریکا سفر کرده است که بدبینی نسبت به احتمال عدم برگزاری دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی افزایش یافته است.

رئیس جمهوری آمریکا اما به خبرنگاران گفت که اگر دیدار با کیم جونگ اون در زمان از پیش تعیین شده برگزار نشود، ممکن است بعدا برگزار شود.

به گزارش آسوشیتدپرس، پیونگ یانگ هفته گذشته ضمن اعتراض به یک مانور مشترک نظامی میان آمریکا و کره جنوبی از مذاکرات صلح با سئول که پیشتر برنامه ریزی شده بود، کنار کشید. مانور آمریکا و کره جنوبی از قبل طراحی شده بود.

پیونگ یانگ همچنین تهدید کرده است که رهبر کره شمالی ممکن است از گفتگوی برنامه ریزی شده با رئیس جمهوری آمریکا، به خاطر تاکید بر عاری سازی شبه جزیره کره از تسلیحات هسته ای، سرباز زند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG