لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۸

دیدگاه| پمپئو شدیدترین تحریم‌های تاریخ را به جمهوری اسلامی وعده داد


گزارشی از بن رایلی اسمیت و نیک الن در روزنامه تلگراف

وزیر خارجه آمریکا خواستار معاهده ای جدید با ایران شد که جایگزین توافق هسته ای دولت اوباما با جمهوری اسلامی شود، اما احتمالا ایران با بسیاری از ۱۲ شرطی که تعیین شده مخالفت خواهد کرد.

مایک پمپئو از معاهده جدیدی صحبت کرد که ضمن پایان دادن به غنی سازی اورانیوم و امکان دسترسی بی قید وشرط بازرسان به تمام سایت ها در سراسر ایران به تصویب کنگره آمریکا برسد.

رهبران ایران همچنین باید تمام تلاش های قبلی شان برای ساخت جنگ افزار هسته ای را اعلام کنند.

وزیر خارجه آمریکا ضمنا خواستار پایان حمایت ایران از شورشیان حوثی در یمن، خروج تمام نیروهایش از سوریه، توقف پشتیبانی از حزب الله و دست کشیدن از تهدید اسرائیل شد.

ایران در عین باید تمام شهروندان آمریکایی مفقود یا گروگان گرفته شده را آزاد کند.

پمپئو گفت ما در این راستا خواهان حمایت مهم ترین متحدان مان در اروپا و خاورمیانه هستیم. او تاکید کرد پیشرفت در مورد کره شمالی نشان داد چه اتفاقاتی می تواند رخ بدهد.

متحدان اروپایی آمریکا در انتظار شنیدن جزئیات طرح دوم دولت ترامپ در برابر ایران هستند.

اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو صادرات به ایران داشته که نیمی از آن ماشین آلات و حمل و نقل بوده است. صادرات اتحادیه اروپا به ایران در سال ۲۰۱۵ حدود ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار بود.

اتحادیه اروپا برای جلوگیری از اثرات تحریم های فرامرزی و ثانویه آمریکا بر شرکت های اروپایی طرف تجارت با ایران قانونی مصوب دهه نود میلادی را دوباره فعال کرده است تا مانع اثرگذاری این تحریم ها شود.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG