لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۵۰

ترکیه برای سومین روز پیاپی نیروهای کرد سوریه را به توپ بست


تركيه برای سومين روز متوالی مواضع حزب اتحاد دمكراتيک كردهای سوريه را در شمال حلب هدف حملات توپخانه ای قرار داد.

ارتش ترکیه، علی رغم خواست اتحادیه اروپا و آمریکا برای هدف نگرفتن کردها، سه‌شنبه ۱۶ فوریه، ۲۷ بهمن مواضع حزب اتحاد دمکراتیک و دیگر گروه های کردی را در شمال حلب، اعزاز و تل رفعت به توپ بست.

وزير دفاع تركيه روز سه شنبه ۱۶ فوریه، ۲۷ بهمن در این باره گفت که آنکارا به شبه نظاميان حزب اتحاد دمكراتيک هشدار داده بود كه از اعزاز عقب نشينی كنند و به پيشروی نيروهای حكومت بشار اسد کمک نکنند.

او در توجیه این حملات در مجلس ترکیه مدعی شد که کردها به نیروهای بشار اسد کمک کرده و راه‌های کمک رسانی به مخالفان اسد را قطع می‌کنند.

ترکیه نگران است که کردهای سوریه از موقعیت به وجود آمده استفاده کرده و مناطق مرزی سوریه با ترکیه هر روز بیشتر تصرف کنند.

نیروی‌های کرد روز سه‌شنبه پس از ۴۸ ساعت نبرد با نیروهای احرار الشام، از مخالفان دولت اسد، شهر تل رفعت را به کنترل خود در آوردند.این شهر در نزدیکی مرز ترکیه است. این موضوع، ترکیه را نگران پیشروی کردها از شمال به شمال غربی و رسیدن به دریا کرده است.

ترکیه مواضع کردهای سوریه در شمال حلب را بار دیگر به توپ بست
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00

در این بین نیروهای کرد سوری اعلام کرده اند که تهدیدی علیه ترکیه نیستند و با تروریست‌ها مبارزه می‌کنند.

از سوی دیگر، نیروهای دولتی سوریه هم با پشتیبانی هوایی روسیه موفق شدند دو منطقه دیگر در شمال حلب را تصرف کنند. رسانه‌های دولتی سوریه هم اعلام کردند که پیشروی نیروهای ارتش این کشور به سمت سد طبقا در استان رقه هم که در کنترل داعش است ادامه داشته و این نیروها به نزدیکی سد طبقا رسیده‌اند.

XS
SM
MD
LG