لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۰

اصابت موشک به چند بیمارستان و مدرسه در سوریه حدود ۵۰ کشته برجا گذاشت


تصویر ساختمان ویران شده مرکز درمانی تحت مدیریت پزشکان بدون مرز در استان ادلب - ۲۶ بهمن ۱۳۹۴
تصویر ساختمان ویران شده مرکز درمانی تحت مدیریت پزشکان بدون مرز در استان ادلب - ۲۶ بهمن ۱۳۹۴

در اثر اصابت موشک به ساختمان سه بیمارستان و یک مدرسه در یک منطقه تحت کنترل مخالفان دولت در شمال سوریه، حدود ۵۰ کشته نفر کشته و ده‌ها نفر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این حمله روز دوشنبه در حالی صورت گرفت که پیشروی‌‌‌های ارتش سوریه با پشتیبانی هوایی روسیه به سوی شهر حلب، شدت گرفته است.

بر اساس این گزارش به نقل از ساکنان محلی، در اثر حمله موشکی به ساختمان مدرسه‌ای در روستای اعزاز نزدیک مرز ترکیه که تبدیل به پناهگاه آوارگان شده بود و یک بیمارستان کودکان در مجاورت آن، حدود ۵۰ نفر جان باخته اند.

به گفته یکی دیگر از ساکنان منطقه، یک درمانگاه دیگر در جنوب این روستا نیز هدف بمباران قرار گرفت. به گفته یکی از مسئولان پزشکی درمانگاه، در اثر این حمله دست کم دو کودک جان خود را از دست داده و چندین نفر زخمی شدند.

فعالان سوری نیز تصاویری ویدئویی را از ساختمان این مرکز درمانی منتشر کرده‌اند؛ اما خبرگزاری رویترز می‌گوید قادر به تایید اصالت آن نیست.

در حادثه ای جداگانه، به گفته رئیس فرانسوی سازمان پزشکان بدون مرز، ساختمان یک بیمارستان تحت مدیریت این گروه در روستایی در استان ادلب در شمال غرب سوریه نیز هدف اصابت موشک قرار گرفته است.

XS
SM
MD
LG