لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۴

دونالد ترامپ: آمریکا تحت رهبری جمهوریخواهان در حال شکوفایی است


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، چهارشنبه شب در اجتماع هوادارانش در ایالت پنسیلوانیا، بار دیگر از مردم این کشور خواست در انتخابات میان‌دوره ای پیش رو به جمهوری‌خواهان رای دهند تا به گفته او، آمریکا به شکوفایی و دستاوردهایش در صحنه جهانی ادامه دهد.

او همچنین خروج از توافق هسته ای با ایران و انتقال سفارت آمریکا به اورشلیم را دستاوردهای آمریکا توصیف کرد.

پرزیدنت ترامپ می خواست سخنرانی اش در شهر ایری در پنسلیوانیا را به علت توفان مایکل در ایالت فلوریدا لغو کند، اما در توئیتی نوشت، نمی تواند هزاران نفری که برای شنیدن سخنانش تجمع کرده اند را مایوس کند.

او در آغاز سخنانش با همه آنهایی که در مسیر توفان مایکل قرار دارند، ابراز همدردی کرد.

در این سخنرانی، دونالد ترامپ، خروج آمریکا از توافق هسته ای با ایران را یک پیروزی برای آمریکا توصیف کرد و انتقال سفارت آمریکا به اورشلیم را تصمیمی بر خلاف تمامی فشارها خواند: «من آمریکا را از توافق هسته ای وحشتناک و یک طرفه با ایران خارج کردم. من اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناختم و سفارت آمریکا را در آن باز کردم.»

پرزیدنت ترامپ به روال همیشگی مردم را تشویق کرد با توجه به پیروزی‌های دولتش به جمهوری‌خواهان رای دهند و نسبت به پیروزی دموکرات ها هشدار داد: «در ۶ نوامبر شما می توانید با انتخاب نمایندگان جمهوری‌خواه برای کنگره که بسیار به آن نیاز داریم، دست رد به رفتار شرم آور دموکرات ها بزنید. ما به رای شما نیاز داریم، به سنای جمهوری‌خواه نیاز داریم. تحت رهبری جمهوری‌خواهان، آمریکا در حال شکوفایی است، در حال پیشرفت است و در حال رسیدن به پیروزی‌هایی است که سابقه نداشته است. زیرا ما بالاخره آمریکا را اول قرار دادیم.»

آقای ترامپ تلاش دموکرات ها برای رد نامزدی قاضی برت کاوانا، برای دیوان عالی را رفتار «شرم آور دموکرات ها» خواند.

رئیس جمهوری آمریکا از هوادارانش خواست به همراه او به مبارزه ادامه دهند: «ما برای آزادی و برای فرزندانمان تلاش و مبارزه خواهیم کرد. ما پیروز خواهیم شد. خم نخواهیم شد، شکست نخواهیم خورد و هرگز تسلیم نخواهیم شد.»

پرزیدنت ترامپ به هوادارانش گفت که مردم آمریکا در کنار هم و زیر سایه خداوند هستند و از این رو آمریکا بار دیگر ثروتمند، قوی، امن، و با عظمت خواهد شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG