لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۷

اصرار ترامپ در ادعای شنود مکالمات توسط اوباما؛ سنا: شاهدی وجود ندارد


در حالیکه کمیته رسیدگی کننده به ادعای رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر شنود مکالمات او توسط اوباما در سنا می گوید شاهدی بر ادعای دونالد ترامپ وجود ندارد، کاخ سفید به نقل رئیس جمهوری از اصرار او بر این ادعا خبر داده است.

شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید روز پنجشنبه ۲۶ اسفند گفت آقای ترامپ همچنان بر سر حرف خود ایستاده است.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص گزارش کمیته اطلاعاتی سنا که ادعای آقای ترامپ را رد کرده، با دفاع از سخنان رئیس جمهوری آمریکا گفت کمیته سنا تا حالا براساس مدارکی که دارد گفته باور نمی کنیم در حالیکه وزارت دادگستری مهلت یک هفته ای خواسته تا اطلاعات را ارائه بدهد. سنا هنوز این اطلاعات را ندیده است.

به گفته اسپایسر، ترامپ به زودی اطلاعات جدیدی ارائه خواهد داد.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، کمیته اطلاعاتی مجلس سنا روز پنجشنبه ۲۶ اسفند اعلام کرد شواهدی وجود ندارد که بتواند ادعای پرزیدنت ترامپ را ثابت کند.

ریچارد بر، رئیس جمهوریخواه، و مارک وارتر، سناتور دموکرات و معاون رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس سنا روز پنجشنبه ۲۶ اسفند ماه در بیانیه ای گفتند «بر اساس اطلاعاتی که به دست ما رسیده، ما نشانی نمی بینیم از اینکه برج ترامپ توسط بخشی از دولت آمریکا (در دوران آقای اوباما) تحت نظارت و شنود بوده، چه پیش و چه پس از روز انتخابات.»

آقای ترامپ، هفته گذشته در چندین توئیت پیاپی، ادعا کرد که پرزیدنت اوباما یک ماه مانده به انتخابات دستور شنود از دفتر کارش در برج ترامپ را صادر کرده، که این اقدام کاملا غیر قانونی است و دون شان یک رئیس جمهوری است و اینکه اقدام پرزیدنت اوباما در حد رسوایی واتر گیت است.

کنگره آمریکا، به ادعای شنود تلفنی پرزیدنت ترامپ در چارچوب تحقیقات گسترده نفوذ و تاثیر گذاری روسیه در روند انتخابات آمریکا رسیدگی کرده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG