لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۱

بریتانیا هرگونه ادعای شنود ترامپ را رد کرد


بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، کاخ سفید به ترزا می، نخست وزیر انگلستان، وعده داد تا اتهامات مبنی بر کمک سازمان اطلاعات بریتانیا موسوم به «ستاد ارتباطات دولت انگلیس» به کابینه اوباما در شنود مکالمات برج ترامپ، دیگر تکرار نخواهند شد.

اندرو ناپولیتانو، یک کارشناس قضایی شبکه خبری فاکس نیوز، روز سه شنبه اتهامی به سازمان اطلاعاتی بریتانیا وارد کرد مبنی بر اینکه این سازمان پس از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات، به کابینه اوباما در شنود مکالمات آقای ترامپ کمک کرده است.

یک سخنگوی ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، این اتهام وارده را «احمقانه» خواند و خطاب به خبرنگاران گفت «ما به کابینه (ترامپ) فهمانده ایم که این اتهامات باید نادیده گرفته شوند و این کابینه نیز اطمینان داده تا این اتهامات دیگر تکرار نشوند.»

آقای ترامپ، هفته گذشته در چندین توئیت پیاپی، ادعا کرد که پرزیدنت اوباما یک ماه مانده به انتخابات دستور شنود از دفتر کارش در برج ترامپ را صادر کرده، که این اقدام کاملا غیر قانونی است و دون شان یک رئیس جمهوری است و اینکه اقدام پرزیدنت اوباما در حد رسوایی واتر گیت است.

کنگره آمریکا، به ادعای شنود تلفنی پرزیدنت ترامپ در چارچوب تحقیقات گسترده نفوذ و تاثیر گذاری روسیه در روند انتخابات آمریکا رسیدگی کرده است.

به دنبال تحقیقات سنا، رهبران دموکرات و جمهوریخواه کمیته اطلاعاتی مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه ۲۶ اسفند اعلام کردند که شواهدی وجود ندارد که ادعای دونالد ترامپ مبنی بر شنود برج ترامپ از سوی کابینه اوباما را ثابت کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG