لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۴

تور «سپاسگزاری» دونالد ترامپ در ایالت پنسیلوانیا


دونالد ترامپ در شهر هرشی ایالت پنسیلوانیا
دونالد ترامپ در شهر هرشی ایالت پنسیلوانیا

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، و مایک پنس معاون او در بخشی از تور «سپاسگزاری»، در ایالت پنسیلوانیا حضور یافتند و از حامیان خود قدردانی کردند.

در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶، آقای ترامپ با تفاوتی کمتر از یک درصد از خانم کلینتون در ایالت پنسیلوانیا پیشی گرفت و آراء الکتورال این ایالت را به خود اختصاص داد.

دونالد ترامپ اولین جمهوریخواهی است که طی ۲۸ سال اخیر در ایالت پنسیلوانیا پیروز انتخابات ریاست جمهوری شده است. تنها جمهوریخواه پیش از او، جرج بوش پدر بود که در سال ۱۹۸۸ توانست آرای الکترال این ایالت را به خود اختصاص دهد.

مراسم پنجشنبه شب روز پنجشنبه، ۲۵ آذر با حضور آقای ترامپ و معاونش در استادیوم «جاینت سنتر» شهر هرشی این ایالت برگزار شد. دفتر مرکزی کارخانه شکلات‌سازی «هرشیز» نیز در این شهر واقع شده است.

در ابتدای تور «سپاسگزاری» ایالت پنسیلوانیا، مایک پنس، معاون رئیس جمهوری منتخب، با استقبال فراوان از سوی حضار به روی صحنه آمد و در حین قدردانی از مردم پنسیلوانیا بر وعده های انتخاباتی آقای ترامپ تأکید کرد.

آقای پنس گفت «ما رئیس جمهوری خواهیم داشت که ارتش ما را بازسازی خواهد کرد.» او در ادامه افزود «ما داعش را تعقیب و نابود خواهیم ساخت.» آقای پنس لحظاتی بعد، دونالد ترامپ را به روی صحنه دعوت کرد.

دونالد ترامپ در آغاز سخنرانی خود حین تبریک تعطیلات کریسمس به حضار گفت «من امروز به یک دلیل مهم اینجا آمده ام، اینکه از شما مردم بسیار خوب پنسیلوانیا تشکر کنم.»

آقای ترامپ حین قدردانی از مردان و زنانی که در ارتش آمریکا خدمت می کنند گفت «ما ارتشی قوی خواهیم ساخت، ولی فکر می کنم هیچوقت مجبور به استفاده از آن نخواهیم شد.»

او افزود سیاست دفاعی آمریکا در سه کلمه خلاصه خواهد شد: «صلح بواسطه استحکام.»

آقای ترامپ همچنین با اشاره به تهدید تروریسم وعده داد داعش را نابود و بر افراط گرایی اسلامی غلبه خواهد کرد.

دونالد ترامپ همچنین در بخشی از سخنان خود وعده داد که آمریکا تحت کابینه او از ایجاد دولت های جدید در دیگر نقاط جهان دست خواهد برداشت و تأکید کرد اقتصاد و امنیت ملی آمریکا در اولویت قرار خواهد گرفت.

آقای ترامپ پس از مرور وقایع هیجان انگیز شب انتخابات به مسئله اقتصاد و مشاغل در آمریکا پرداخت و گفت «ما مشاغل را به آمریکا باز می گردانیم.» او با انتقاد از وضعیت کنونی اقتصاد و بدهی کشور گفت «ما قراردادهای بهتری امضا خواهیم کرد.»

دونالد ترامپ در ادامه سخنانش تأکید کرد که «دیواری عظیم» خواهد ساخت و به مهاجرت غیرقانونی پایان خواهد داد.

آقای ترامپ همچنین با اشاره به بحران انسانی در سوریه گفت «ما از کشورهای خلیج فارس پول خواهیم گرفت و منطقه امن در سوریه درست خواهیم کرد.»

دونالد ترامپ در خاتمه سخنان پنجشنبه شب خود گفت «ما آمریکا را دوباره قدرتمند، ثروتمند، و امن خواهیم کرد.»

مقصد بعدی تور «سپاسگزاری» دونالد ترامپ شهر اورلاندو در ایالت فلوریدا خواهد بود که در روز جمعه، ۲۶ آذر، برگزار می شود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG