لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۳

کمیته تحت رهبری جمهوریخواهان: مدرکی از تبانی ستاد انتخاباتی ترامپ با روسیه وجود ندارد


مایک کاناوی، یک عضو جمهوری خواه کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان
مایک کاناوی، یک عضو جمهوری خواه کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان

کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا که تحت کنترل جمهوری خواهان است روز جمعه اعلام کرد نتیجه تحقیقاتش نشان می دهد مدرکی که نشان دهد ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ در زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با روسیه همدستی کرده، وجود ندارد.

با این حال، این کمیته گفته است که روسیه کمپین انتشار اطلاعات غلط برای اخلال در انتخابات را مدیریت کرده بود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از این گزارش دفاع کرد و دموکرات ها آن را مورد انتقاد قرار دادند.

این گزارش بر این تحقیق که با وعده فراحزبی بودن آغاز شد، اما به سرعت به یک مورد اختلاف میان دموکرات ها و جمهوری خواهان بر سر مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ انجامید، پایان می گذارد.

با این حال، کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان اشاره کرده است که ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ در مورد دیدار با عوامل روسیه در ژوئن ۲۰۱۶ که در برج ترامپ صورت گرفت «قضاوت های ضعیفی» داشته است. این کمیته همچنین در مورد عملکرد ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون نیز از قضاوت های ضعیت سخن گفت است.

چندین تحقیق در مورد مداخله روسیه در انتخابات آمریکا جریان دارد که یکی از آنها، تحقیقات رابرت مولر، بازرس ویژه است. تحقیقات دیگری نیز در کمیته های اطلاعات و قضایی سنای آمریکا جریان دارد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بارها اتهام تبانی ستاد انتخاباتی اش با روسیه برای تاثیر گذاری در نتیجه انتخابات ریاست جمهوری این کشور را رد کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG