لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۳

راهپیمایی حامیان دونالد ترامپ در چند شهر آمریکا منجر به درگیری شد


طرفداران دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه در دستکم ۲۸ ایالت و ۶۰ شهر آمريکا به طرفداری از مواضع آقای ترامپ دست به راهپيمايی زدند.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، راهپيمايی های طرفداران پرزیدنت ترامپ در روز شنبه ۱۴ اسفند ماه، تحت عنوان «روحيه آمريکا» برگزاری شد.

این راهپیمایی ها قرار بود مسالمت آميز و بدون شعارهای تحریک‌آمیز برگزار شود، اما در چندین شهر آمریکا، از جمله در شهر برکلی در ایالت کالیفرنیا، به درگيری ها میان حامیان و مخالفان پرزیدنت ترامپ منجر شد.

به گفته شاهدان خیابانی، برخی از حامیان و مخالفان پرزیدنت ترامپ در شهر برکلی با چوب هایی که در دست داشتند بر سر یکدیگر می کوبیدند در حالیکه پلیس ضد شورش سعی در جداکردن آنها داشت.

شهرهای کوچکی چون سنت‌پال در ايالت مينه‌سوتا و نشويل در ایالت تنسی نيز شاهد درگيری های مختصری بودند.

تعداد شرکت‌کنندگان در راهپیمایی های روز شنبه در هر شهر تنها حدود چند صد نفر بوده است. راهپیمایی در اکثر شهرها بدون درگیری صورت گرفت و در شهرهای دیگر همچون برکلی نیز بنا به آخرین گزارش ها تنها چند نفر دچار جراحت های سطحی شده اند. به گفته پلیس، تا کنون پنج نفر در این درگیری ها دستگیر شده اند.

راهپيمايی های روز شنبه توسط موج جديدی از ناسيوناليست های محافظه‌کار موسوم به «ميهن پرستان واقعی» سازماندهی شده بود. این گروه هشت سال پيش در مخالفت با باراک اوباما، نخستين رئيس جمهوری آفريقايی‌تبار و دموکرات آمريکا، جنبش موسوم به «تی ‌پارتی» را راه انداخته بودند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG