لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۵

وزیر راه دولت ترامپ تائید شد؛ وزیر آموزش در انتظار رای در جلسه عمومی سنا


ایلین چاو (راست) نامزد وزارت حمل و نقل، و بتسی دیواس (چپ) نامزد وزارت آموزش
ایلین چاو (راست) نامزد وزارت حمل و نقل، و بتسی دیواس (چپ) نامزد وزارت آموزش

سنای آمریکا روز سه شنبه به نامزدهای پرزیدنت ترامپ برای تصدی وزارت راه و آموزش رأی مثبت داد.

بنا به گزارش واشنگتن پست، مجلس سنای آمریکا روز سه شنبه، ۱۲ بهمن، با ۹۳ رأی مثبت در مقابل ۶ رأی منفی، تصدی خانم «ایلین چاو» برای وزارت راه را تایید کرد.

انتظار می رود که خانم چاو با آوردن تجربه گسترده اش در دولت های پیشین به کابینه پرزیدنت ترامپ، در طرح آقای ترامپ برای ایجاد تغییرات بنیادی در زیرساختار کشور نقشی عمده ایفا کند.

ایلین چاو سیاستمدار آمریکایی تایوانی تبار و یک جمهوریخواه است. او در کابینه جرج دبلیو بوش وزیر کار بود. خانم چاو همچنین همسر سناتور حزب جمهوریخواه، میچ مکانل، است که هم اکنون رهبری اکثریت سنای آمریکا را به عهده دارد.

در رای گیری اعتبارنامه او، خیلی از دموکرات های سنا نیز به او رای دادند.

تأیید بتسی دیواس در کمیته بهداشت سنا

کمیته بهداشت، آموزش، کار، و تامین اجتماعی در سنای آمریکا، روز سه شنبه، ۱۲ بهمن، با رأی مثبت خود به خانم بتسی دیواس، نامزد پرزیدنت ترامپ برای تصدی وزارت آموزش، او را به جلسه عمومی سنا توصیه کرد.

نامزدی وزرای مورد نظر رئیس جمهوری باید پیش از بررسی در جلسه عمومی سنا، توسط کمیته ناظر به وزارت مربوطه تأیید صلاحیت شود.

به دنبال بحث و جدل های روز سه شنبه در سنا، اعضای کمیته با ۱۲ رأی مثبت و۱۱ رأی منفی، صلاحیت خانم دیواس را برای ورود به مرحله رأی‌گیری در جلسه عمومی سنا تأیید کردند.

بنا به گزارش شیکاگو تریبون، تأیید صلاحیت بتسی دیواس در جلسه کمیته سنا در حالی صورت گرفت که دو تن از جمهوریخواخان سرشناس سنا، سناتور سوزان کولینز و سناتور لیسا مرکووسکی، نسبت به صلاحیت او ابراز تردید کرده و گفتند رأی مثبت آنها به خانم دیواس در جلسه عمومی سنا هنوز قطعی نیست.

خانم مرکووسکی سناتو جمهوریخواه از آلاسکا اظهار داشت که خانم دیواس هنوز باید ثابت کند که کودکان و مدارس دولتی برای او اهمیت دارد. وگرنه کار سختی برای تایید خواهد داشت.

خانم دیواس سابقه ای در آموزش و پرورش ندارد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG