لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۵

گزینه های پیشنهادی ترامپ برای وزارت بهداشت و آموزش به سناتورها پاسخ دادند


تام پرایس
تام پرایس

گزینه پیشنهادی دونالد ترامپ برای تصدی وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا روز چهارشنبه در اولین جلسه استماع برای تایید صلاحیت شرکت کرد. سنا روز سه شنبه نیز صحنه برگزاری جلسه تعیین صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش بود.

نشریه پولیتیکو می گوید تام پرایس عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا از آتلانتا، در مقابل سناتورهای دموکراتی که عزمشان را برای سلب صلاحیت او جزم کرده اند، حاضر می شود چرا که او در کانون پیشبرد طرح جمهوریخواهان برای برچیدن بیمه همگانی بهداشت و سلامت اوباما است. در عین حال جمهوریخواهان سنا به دنبال دستورالعملی برای چگونگی پیشبرد طرح دولت ترامپ برای عمل به وعده جایگیزینی بیمه اوباما هستند.

با در نظر گرفتن دعوای حزبی بر سر بیمه همگانی اوباما، مسیر در نظرگرفته شده برای آقای پرایس هرگز آسان تصور نشده است. دموکرات های کمیته بهداشت، آموزش، کار و تامین اجتماعی در سنای آمریکا، روز سه شنبه خواستار تحقیق بر سرمایه گذاری آقای پرایس در بازار سهام مرتبط با این زمینه شدند تا جلسه استماع او را به تعویق اندازند.

پولیتیکو می گوید کمیته فوق رای گیری را انجام نمی دهد و فقط برای رعایت حسن نیت و چارچوب کار، جلسه را برگزار می کند. این اولین فرصت دموکرات ها برای فشار بر ترامپ در برچیدن بیمه بهداشت اوباما است.

وزیر آموزش و تحصیل

بتسی دیواس وزیر پیشنهادی آقای ترامپ برای آموزش و پرورش روز سه شنبه در مقابل سنا به پرسش های سناتورها درباره برنامه ها و عقایدش در این سمت پاسخ داد. او یکی از مدافعان تغییر و تحول در مدارس عمومی برای بهبود وضع آموزش و امنیت تحصیلی کودکان از پیش دبستانی تا کالج است.

این جلسه رسیدگی به صلاحیت خانم دیواس با بحث های داغ و اختلاف نظرها سیاسی بر سر نحوه هزینه بودجه عمومی در امر آموزش بود.

جمهوریخواهان از طرح خانم دیواس برای توسعه مدارس مستقل و غیردولتی و کوپن های ایالتی به دانش آموزان برای تحصیل در مدارس خصوصی حمایت می کنند. دموکرات ها می گویند اقدام او در جهت خصوصی سازی مدارس عمومی است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG