لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۴

پرزیدنت ترامپ و بانوی اول آمریکا به پیکر جورج هربرت واکر بوش ادای احترام کردند


پرزیدنت ترامپ و ملانیا بانوی اول آمریکا به پیکر جورج هربرت واکر بوش، چهل و یکمین رئیس جمهوری آمریکا که هفته گذشته درگذشت، ادای احترام کردند.

پرزیدنت ترامپ و بانوی اول دوشنبه شب ۱۲ آذر ساعاتی پس از رسیدن پیکر جورج هربرت واکر بوش به ساختمان کنگره آمریکا به سالنی که تابوت پوشیده با پرچم آمریکا در آنجا قرار داده شده بود رفتند و به آن ادای احترام کردند.

مراسم ادای احترام مقام‌ها و شخصیت های سیاسی به پیکر چهل و یکمین رئیس جمهوری آمریکا عصر دوشنبه آغاز شد. پیکر او قرار است تا روز چهارشنبه در ساختمان کنگره آمریکا بماند و در آن روز برای انجام مراسم یادبود به کلیسای جامع ملی در واشنگتن دی سی منتقل شود.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده همچنین در فرمانی روز چهارشنبه را به‌مناسبت مرگ «جورج هربرت واکر بوش» روز عزای ملی اعلام کرد.

در این روز دولت فدرال تعطیل خواهد بود و مراسم یادبود چهل و یکمین رئیس جمهوری ایالات متحده در کنگره و کلیسای جامع واشنگتن برگزار می شود.

پرزیدنت ترامپ و همسرش ملانیا پیشتر در پی درگذشت «بوش پدر» در بیانیه‌ای درگذشت آقای بوش را تسلیت گفته بودند.

جورج هربرت واکر بوش، پدر جورج دبلیو بوش، جمعه شب ۳۰ آذر در سن ۹۴ سالگی درگذشت.

پرزیدنت بوش از سال ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۳ برای یک دوره چهار ساله رئیس جمهوری آمریکا بود.

در زمان ریاست جمهوری او، جنگ خلیج فارس رخ داد و فروپاشی شوروی سابق صورت گرفت. همچنین دیوار برلین فرو ریخت و دو آلمان متحد شدند.

جورج بوش پدر قبل از ریاست جمهوری، برای هشت سال معاون رونالد ریگان چهلمین رئیس جمهوری آمریکا بود.

او پیش از آن نیز عهده دار سمت های مهمی مانند رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل، و سفیر ایالات متحده در چین بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG