لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۵۷

حضور غیرمنتظره ترامپ در میان اولین تور بازدیدکننده از کاخ سفید


کاخ سفید روز سه شنبه هفتم مارس درهای خود را به روی اولین گروه بازدیدکننده از زمان آغاز به کار دونالد ترامپ گشود.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا صبح روز سه شنبه به طور غیرمنتظره به میان اولین تور عمومی بازدیدکننده از کاخ سفید رفت و چند کلمه ای با آنان سخن گفت و عکس گرفت.

این حضور غیرمنتظره آقای ترامپ با تشویق گرم این گروه حدود ۵۰ نفره قرار گرفت که اغلب کودکان بودند. بازدیدکنندگان سپس بقیه تور ۴۵ دقیقه ای کاخ سفید را ادامه دادند.

بازدید از کاخ سفید برای چندین هفته امکان پذیر نبود اما ملانیا ترامپ بانوی اول آمریکا، ماه گذشته در بیانیه ای از بازگشایی درهای کاخ سفید به روی علاقمندان خبر داد.

او گفت: «از بازگشایی کاخ سفید به روی صدها هزار بازدیدکننده ای که هر سال می آیند، خوشحالم. کاخ سفید مکانی تاریخی است و از این که زیبایی و شکوه آن را با دیگران قسمت کنیم خرسندیم. من به حفظ و نگهداری از این چشمگیرترین بنای ملی متعهد هستم.»

تعلیق موقت تورهای بازدید از کاخ سفید در زمان انتقال ریاست جمهوری رایج است اما این بار چون دولت دونالد ترامپ پرسنل جدیدی را جایگزین گروه قبلی ساخت، این تعلیق کمی بیشتر طول کشید.

تور بازدید از کاخ سفید برای عموم است و افراد باید تقاضای بازدید را از طریق نماینده کنگره خود تسلیم کنند.

تور کاخ سفید از سه شنبه تا پنج شنبه و از هفت و نیم تا ۱۱ و نیم و جمعه ها و شنبه ها – به غیر از تعطیلی های ملی، از هفت و نیم صبح تا یک و نیم بعد از ظهر صورت می گیرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG