لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۵۸

بانوی اول آمریکا میزبان ناهار کاخ سفید به مناسبت روز زن همزمان با افزایش محبوبیت


ملانیا ترامپ بانوی اول آمریکا روز چهارشنبه به مناسبت هشتم مارس میزبان ضیافت ناهار در کاخ سفید بود. این اولین برنامه ای است که از سوی بانوی اول آمریکا به شکل مستقل برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس در کاخ سفید ملانیا ترامپ به حدود ۵۰ زن خوشامد گفت.

ایوانکا ترامپ دختر رئیس جمهوری آمریکا، کرن پنس همسر معاون ریاست جمهوری، کلیان کانوی مشاور کاخ سفید و بتسی دواس از جمله شرکت کنندگان در این برنامه بودند.

هنگام سخنرانی ملانیا ترامپ خبرنگاران در سالن حاضر نبودند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و بانوی اول شامگاه چهارشنبه میزبان سناتور تد کروز و همسرش بودند.

افزایش میزان محبوبیت بانوی اول

میزان محبوبیت و مقبولیت ملانیا ترامپ در حال حاضر در میان آمریکایی ها افزایش یافته و نظرسنجی جدیدی که به طور مشترک توسط شبکه خبری سی.ان.ان و موسسه تحقیقاتی او.آر.سی انجام شده نشان می دهد که بیش از نیمی از مردم آمریکا به او نظر مثبت دارند.

این نظرسنجی می گوید ۵۲ درصد مردم آمریکا اکنون نظر مثبتی به بانوی اول دارند. پیشتر در اواخر ژانویه همزمان با ورود دونالد ترامپ به کاخ سفید میزان محبوبیت ملانیا ترامپ در میان مردم آمریکا ۳۶ درصد بود. همچنین این رقم از یک سال پیش تاکنون دوبرابر شده است.

بانوی اول آمریکا همواره گفته که علاقه زیادی به این که در صحنه سیاست باشد ندارد و اغلب وقت خود را در نیویورک همراه بارون، پسر ده ساله اش سپری می کند. بارون و ملانیا ترامپ قرار است پس از پایان سال تحصیلی در کاخ سفید ساکن شوند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG