لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۴

اولین واکنش کاخ سفید: اظهارات رئیس سابق اف بی آی را رد می‌کنیم


سارا هاکبی، سخنگوی کاخ سفید
سارا هاکبی، سخنگوی کاخ سفید

به دنبال شهادت جیمز کومی در جلسه علنی کمیته اطلاعاتی سنا، کاخ سفید واکنش نشان داد و گفت پرزیدنت ترامپ «دروغگو نیست.»

بنا به گزارش واشنگتن پست، پس از پایان شهادت رئیس پیشین اف‌بی‌آی در جلسه علنی کمیته اطلاعاتی سنا، سخنگوی کاخ سفید روز پنجشنبه با اشاره به اظهارات جیمز کومی در سنا، گفت پرزیدنت ترامپ «دروغگو نیست.»

جیمز کومی، رئیس پیشین اف‌بی‎آی که ماه گذشته از سوی پرزیدنت ترامپ اخراج شده بود، امروز در جلسه علنی کمیته اطلاعاتی سنا گفت کابینه ترامپ درباره او و اف‌بی‌آی دروغ گفته است.

به دنبال اخراج کومی، کاخ سفید ادعا کرد که مأمورین اف‌بی‌آی اعتماد خود به ریاست کومی را از دست داده اند، اتهامی که جیمز کومی آنرا رد کرده است.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، جیمز کومی روز پنجشنبه ۱۸ خرداد در مقابل اعضای کمیته اطلاعاتی سنا و تحت سوگند حین اشاره به اینکه کابینه ترامپ اعتبار او و اف‌بی‌آی را زیر سوال برده گفت نمی داند آیا پرزیدنت ترامپ در تقاضایش برای متوقف کردن تحقیقات درباره ژنرال فلین مانع برقراری عدالت شده است یا خیر.

در جلسه عمومی پنجشنبه، جیمز کومی از پاسخ به برخی سؤالات خودداری کرد چراکه آنها محتوایی محرمانه دارند. جلسه کمیته اطلاعاتی سنا امروز ساعت ۱ بعد از ظهر پشت درهای بسته برقرار خواهد شد تا پرسش و پاسخ مربوط به اسناد محرمانه در آنها مطرح شوند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG