لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۰

دونالد ترامپ، صاحب تیم هاکی فلوریدا را به عنوان وزیر ارتش انتخاب کرد


وینسنت ویولا، صاحب تیم هاکی «پنترز» فلوریدا
وینسنت ویولا، صاحب تیم هاکی «پنترز» فلوریدا

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، یک تاجر نیویورکی را به عنوان وزیر ارتش ایالات متحده انتخاب کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، در بیانیه ای که روز دوشنبه، ۲۹ آذر، منتشر کرد، وینسنت ویولا، تاجر نیویورکی و صاحب تیم هاکی «پنترز» ایالت فلوریدا را به عنوان وزیر ارتش آمریکا در کابینه خود معرفی کرد و گفت او مدت ها درگیر مسائل مربوط به امنیت ملی بوده است.

وینسنت ویولا، تاجر و میلیاردر ۶۰ ساله آمریکایی ایتالیایی تبار، در محله بروکلین نیویورک بزرگ شده و اولین عضو خانواده اش است که به کالج رفته است. او همچنین فارغ التحصیل آکادمی نظامی آمریکا بوده و در واحد «۱۰۱ ایربورن» ارتش که نیروهای ویژه پیاده‌نظام هستند خدمت کرده است.

او پس از رفتن به دانشکده حقوق وارد دنیای بیزنس شد. او در سال ۲۰۱۳ تیم هاکی «فلوریدا پنترز» را به قیمت ۲۵۰ میلیون دلار خرید و هم اکنون نیز صاحب آن تیم است.

همزمان با خبر انتخاب آقای ویولا به عنوان وزیر ارتش آمریکا، اعضای مجمع گزینندگان پنجاه ایالت آمریکا روز دوشنبه در کنگره آمریکا با رأی خود، رسما آقای ترامپ را به عنوان رئیس جمهوری انتخاب خواهند کرد. احتمال اینکه این اعضا رأی خود را تغییر داده و برخلاف تعهد خود به ایالت‌شان عمل کند بسیاری بعید است.

آقای ترامپ در بیستم ژانویه سال ۲۰۱۷ پس از ادای سوگند در مراسم تحلیف ریاست جمهوری وارد کاخ سفید شده و کار خود را به عنوان رئیس جمهوری آمریکا آغاز خواهد کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG