لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۵

سفر قدردانی ترامپ به پایان رسید؛ تاکید رئیس جمهوری منتخب بر اجرای وعده های انتخاباتی


دونالد ترامپ، رئيس جمهوری منتخب آمريکا در آخرین بخش از سفر به ایالت‌های مختلف، که به منظور تشکر از رای دهندگان انجام داد، بر پایبندی به اجرای وعده‌های انتخاباتی خود تاکید کرد.

آقای ترامپ شنبه شب ۲۷ آذر در ورزشگاهی در شهر موبیل ایالت آلاباما به طرفداران خود گفت که به او خرده می‌گيرند که اينک که به پيروزی رسيده است بايد دست از تبليغ و مبارزه بردارد اما او مايل است پيامش را بطور مستقيم و بدون گذشتن از کانال رسانه‌ها به گوش مردم برساند.

او گفت: «اينطوری شما حرف راست را از خودم می‌شنويد. نمی‌توانيد به رسانه‌ها اطمينان کنيد، چون آنها صادق نيستند. تا حالا هم هر کاری کرده‌ايم عکس چيزی بوده که آنها (رسانه‌ها) می‌گويند.»

او يادآور شد که با وجود تلاش بی وقفه رسانه‌ها در ساختن چهره‌ای از او که هرگز موفق به کسب آرای مردم نخواهد شد، به پيروزی رسيد.

دونالد ترامپ در اين سخنرانی نيز ضمن تکرار وعده‌های انتخاباتی خود چون، ساختن ديوار در مرز مکزيک و بازنگری در معاملات تجاری آمريکا، تأکيد کرد برای جلوگيری از رشد افراط گرايی در آمريکا از ورود مهاجران با ديدگاه های افراطی به آمريکا جلوگيری خواهد کرد.

در این برنامه، جف سشن، سناتور جمهوريخواه ايالت آلاباما که آقای ترامپ او را برای سمت وزارت دادگستری آمريکا در نظر گرفته است، رئیس جمهوری منتخب را همراهی کرد.

آقای ترامپ پس از ترک آلاباما برای پيوستن به خانواده خود به فلوريدا سفر کرد تا برای ايام کريسمس در کنار آنها باشد. خانواده ترامپ این مدت در تفريحگاه ساحلی خود در پالم بيچ فلوريدا خواهد بود.

XS
SM
MD
LG