لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۲

میک مالوِینی گزینه دونالد ترامپ برای مدیریت دفتر بودجه کاخ سفید معرفی شد


رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده روز شنبه اعلام کرد که مایک مالوِینی عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا را به عنوان مدیر دفتر بودجه کاخ سفید انتخاب کرده است.

این انتخاب دونالد ترامپ نیز، مانند دیگر گزینه‌های او برای تصدی کرسی‌های کابینه‌ جدید آمریکا که از اول بهمن ماه آغاز به کار می کند، باید به تایید نمایندگان مجلس سنا برسد.

مایک مالوِینی از سال ۲۰۱۰ نماینده ایالت کارولینای جنوبی در کنگره بوده و از منتقدان جان بینر رئیس پیشین مجلس نمایندگان، که سال گذشته از این مقام کناره گیری کرد، بوده است.

انتخاب این قانونگذار ۴۹ ساله کنگره آمریکا، که مواضع سخت گیرانه ای در مورد تراز هزینه‌های دولت فدرال داشته است، نشان از عزم دونالد ترامپ برای کاهش این هزینه‌ها دارد.

آقای ترامپ روز شنبه در همین زمینه گفت، «در حال حاضر ما نزدیک ۲۰ تریلیون بدهی داریم، اما میک رهبری پرانرژی با نقطه نظرات عمیق است که می‌داند چطور باید مسائل مالی را مدیریت کند.»

تایید آقای مالوینی از سوی سنا برای ریاست دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید، می‌تواند از نگرانی برخی از قانونگذاران محافظه کار درباره نحوه مدیریت دولت ترامپ در زمینه بودجه دولت فدرال کم کند.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا وعده داده است که از هزینه های دولت فدرال خواهد کاست، و در عین حال برنامه های نظامی و برخی طرح های خدمات عمومی، مانند تامین اجتماعی و بیمه خدمات درمانی، را تقویت کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG