لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۴۲

ژنرال مارک میلی با حذف نیروی قدس سپاه پاسداران از فهرست گروه‌های تروریستی مخالفت کرد


ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده آمریکا
ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده آمریکا

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده آمریکا می‌گوید که از حذف نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی حمایت نمی‌کند.

او که در روز پنجشنبه در کمیته نیروهای مسلح سنا سخن می‌گفت، افزود: «معتقدم نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک سازمان تروریستی است و از حذف آنها از فهرست [گروه‌های تروریستی خارجی] حمایت نمی‌کنم.»

این در حالی است که آنتونی بلینکن روز چهارشنبه در گفت‌وگویی با شبکه خبری ان‌بی‌سی در پاسخ به این پرسش که آیا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک سازمان تروریستی است، خیلی کوتاه پاسخ داد: هست.

آقای بلینکن، اما، در پاسخ به پرسش بعدی مبنی بر اینکه آیا سپاه همچنان در فهرست سازمان‌های تروریستی باقی خواهد ماند گفت وارد جزئیات اینکه در مذاکرات به چه مرحله‌ای رسیده‌اند، نمی‌شود و افزود: «تنها این را می‌گویم که علیرغم تمام تلاش‌هایی که کرده‌ایم... درباره چشم‌انداز نهایی کردن یک توافق، بیش از اندازه خوشبین نیستم.»

ایالات متحده اخیرا در حال بررسی خارج کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی در ازای دریافت ضمانت‌هایی از ایران مبنی بر کنترل نیروهای تحت کنترلش در منطقه بوده است.

XS
SM
MD
LG