لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۷

مایک پمپئو: تحریم‌های اخیر اخطاری به همه کسانی است که با کشتیرانی ایران وارد معامله شوند


مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در جریان کنفرانس خبری روز چهارشنبه
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در جریان کنفرانس خبری روز چهارشنبه

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، تحریم‌های دو روز پیش و مجازات اشخاص و نهادهایی که با کشتیرانی جمهوری اسلامی همکاری کرده‌اند را اخطاری برای تمامی کسانی که با آن شرکت وارد معامله می‌شوند، دانست.

وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه ۳۰ مهر ماه در یک کنفرانس خبری گفت: «این هفته ما به قولی که در ماه ژوئن دادیم و گفتیم نهادهایی که فعالیت تجاری با رژیم جمهوری اسلامی ایران و کشتیرانی آن داشته باشند تحریم می‌شوند، عمل کردیم.»

آقای پمپئو افزود: «شش شخص حقوقی و دو شخص حقیقی تحریم شدند. این اخطاری برای تمامی کسانی است که با این شرکت وارد معامله می‌شوند.»

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده روز دوشنبه ۲۸ مهر ماه اعلام کرد شش نهاد حقوقی و دو شخص حقیقی چین و هنگ‌کنگ را در حوزه تحریم‌های ایران و به دلیل همکاری آنها با نهادهای زیرمجموعه کشتیرانی جمهوری اسلامی، به فهرست تحریم‌ها اضافه کرده است.

آقای پمپئو در کنفرانس خبری خود همچنین با اشاره به وضعیت عراق افزود: «در عراق و در آخر هفته گذشته [شنبه و یکشنبه]، ترویست‌های مورد حمایت ایران، دفتر مقر حزب دموکرات کردستان عراق در بغداد را آتش زدند و یک گروه دیگر نیز هشت عرب سنی را در استان صلاح‌الدین کشتند.»

وزیر خارجه آمریکا گفت: ‌«ما و جامعه بین المللی از نخست وزیر کاظمی و از تلاش فزاینده دولت عراق برای پاسخگو کردن گروه‌های مسلح مورد حمایت ایران، که ثبات و حق حاکمیت عراق را برهم می‌زنند، حمایت می‌کنیم. مردم عراق آن را نمی‌پذیرند.»

XS
SM
MD
LG