لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۹

پرزیدنت ترامپ: به شورای امنیت اطلاع دادیم آمریکا می‌خواهد همه تحریم‌های تعلیق شده علیه ایران بازگردانده شوند


پرزیدنت ترامپ
پرزیدنت ترامپ

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا عصر چهارشنبه ۲۹ مرداد در یک نشست خبری در کاخ سفید گفت، امروز به وزیر خارجه مایک پمپئو فرمان دادم به شورای امنیت سازمان ملل متحد اطلاع دهد ایالات متحده می‌خواهد همه تحریم‌های تعلیق شده سازمان ملل متحد علیه ایران، که پس از برجام تعلیق شده‌اند، باز گردانده شوند.

پرزیدنت ترامپ ضمن انتقاد دوباره از توافق جامع هسته‌ای که در دولت قبلی ایالات متحده و در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما با تهران حاصل شد گفت، دولت من اجازه نمی‌دهد این وضعیت در مورد برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ادامه یابد. وی در ادامه تاکید کرد که «ایران هرگز سلاح هسته‌ای نخواهد داشت.»

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به تصمیم خود به خروج از توافق تابستان ۱۳۹۴ با ایران که به گفته او «یک ناکامی دولت اوباما در عرصه سیاست خارجی» است و مبالغی که پس از اجرای آن توافق نصیب رژیم ایران شد گفت، آنها همه آن پول‌ را خرج خون‌ریزی و آشوب و ترور در منطقه و در سراسر جهان کردند.

پرزیدنت ترامپ افزود: در پی اعمال فشار حداکثری، ایران دیگر پولی ندارد به تروریست‌هایی که خرج آنها می‌کرد تا خود را سر پا نگه دارد بدهد و در ادامه خاطر نشان کرد در صورتی که دوباره برای ریاست جمهوری ایالات متحده انتخاب شود، «ایران ظرف یک ماه اول سراغ ما خواهد آمد و از ما می‌خواهد خیلی سریع به توافق برسیم.»

XS
SM
MD
LG