لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۳

جرد کوشنر مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ: مردم ایران صلح‌دوست هستند؛ رهبران جمهوری اسلامی به مردم ایران خیانت کرده‌اند 


White House senior adviser Jared Kushner is interviewed by Reuters at the Eisenhower Executive Office Building in Washington, U.S., June 20, 2019. Picture taken June 20, 2019. REUTERS/Kevin Lamarque - RC1483DDC990
White House senior adviser Jared Kushner is interviewed by Reuters at the Eisenhower Executive Office Building in Washington, U.S., June 20, 2019. Picture taken June 20, 2019. REUTERS/Kevin Lamarque - RC1483DDC990

مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ می‌گوید مردم ایران صلح‌دوست هستند و رهبران جمهوری اسلامی به آنها خیانت کرده‌اند.

جرد کوشنر مشاور ارشد پرزیدنت دونالد ترامپ روز سه‌شنبه ۲۸ مرداد در گفتگو با «گرتا ون ساسترن» از صدای آمریکا درباره واکنش‌های مقامات رژیم جمهوری اسلامی به توافق تاریخی عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و امارات متحده عربی گفت: «ببینید، من فکر می‌کنم که رهبران ایران به مردم آن کشور خیانت کرده‌اند. مردم ایران مردمی صلح‌دوست هستند. آنها مردمی تاجرمسلک هستند. آنها می‌خواهند تجارت کنند. آنها می‌خواهند بهتر زندگی کنند. اما [رهبران ایران] به جای آن، در حال تحریک سراسر منطقه بوده‌اند. ایران از طریق تفرقه‌‌افکنی و فتح منطقه، پیش می‌رود. به همین خاطر است که آنها حزب‌الله را تامین مالی می‌کنند؛ حماس را تامین مالی می‌کنند؛ هر کسی که یک گروه تروریستی جهادی باشد منابع تامین مالی‌اش را از ایران دریافت می‌کند.»

مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ گفت: «اما اکنون، به لطف پرزیدنت ترامپ، … او صادرات نفت آنها را قطع کرد. می‌دانید که وقتی پرزیدنت ترامپ کارش را در مقام ریاست‌جمهوری آغاز کرد، آنها روزانه ۲.۶ میلیون بشکه نفت صادر می‌کردند. اکنون این مقدار تقریبا به صفر رسیده است، که معنایش این است که اکنون منابع موجود برای تامین مالی تروریست‌ها در منطقه بسیار کمتر است.»

او گفت: «پس من به [مقامات ایرانی] می‌گویم که پرزیدنت ترامپ می‌خواهد با همه دوستی کند. او به جنگ‌ها خاتمه داده است و جنگی را آغاز نمی‌کند. اما او از موضع قدرت برخورد می‌کند. او نیروهای نظامی آمریکا را بازسازی کرده است. او دو هزار میلیارد دلار صرف بازسازی نیروهای نظامی ما کرده است؛ نیروهایی که در زمان روی کار آمدن او به شدت تحلیل رفته بودند. ما نیرومندترین نیروهای نظامی جهان را داریم؛ اما مشخص است که ما از آن نیروی نظامی نیرومند برای از بین بردن تهدیدات تروریستی، و نیز برای برقراری صلح، استفاده می‌کنیم.»

آقای کوشنر در ادامه خطاب به مقامات ایران گفت: «اکنون زمان آن رسیده است که منطقه رو به جلو حرکت کند. بیایید قید و بند درگیری‌های گذشته را کنار بگذاریم. اکنون زمان آن است که مردم گرد هم آیند و صلح کنند. صلح چیز شریفی است. صلح چیز خوبی است. و اگر ما بخواهیم جهانی داشته باشیم که در آن همه بتوانند از فرصت اقتصادی برخوردار باشند تا زندگی آنها بهتر از زندگی والدین‌شان باشد، در آن صورت صلح چیز بسیار مهمی است.»

XS
SM
MD
LG