لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۸

ند پرایس: صبر آمریکا در مورد بازگشت ایران به مذاکرات هسته‌ای نامحدود نیست


ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا
ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت صبر ایالات متحده در مورد بازگشت جمهوری اسلامی ایران به مذاکرات بر سر توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ نامحدود نیست.

ند پرایس روز چهارشنبه ۶ اسفند در یک نشست خبری در واشینگتن در پاسخ به این پرسش که آیا مهلتی برای پیوستن ایران به مذاکرات وجود دارد گفت که فاصله گرفتن ایران از پیروی از محدودیت‌های برجام در فعالیت‌های هسته‌ایش، مساله را به یک «چالش فوری» برای آمریکا تبدیل کرده است.

وی در ادامه تاکید کرد: «صبر ما نامحدود نیست، اما ما معتقدیم، و رییس جمهوری در این مورد واضح گفته است ... که مؤثرترین راه برای اطمینان از این که ایران هرگز نخواهد توانست به سلاح هسته‌ای دست یابد، از طریق دیپلماسی است.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ارتباط با دارایی‌های ارزی ایران در کره جنوبی نیز گفت، وزارت امور خارجه کره جنوبی بیانیه‌ای صادر و تصریح کرده است که دارایی‌های مسدود شده ایران در آن کشور فقط بعد از مشورت با ایالات متحده آزاد خواهند شد.

دولت پرزیدنت بایدن از زمان شروع کار خود گفته است اگر ایران به اجرای تعهدات خود در قابل توافق هسته‌ای موسوم به برجام بازگردد، آمریکا هم به این توافق بازخواهد گشت. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا، واشنگتن را در سال ۲۰۱۸ از برجام خارج کرد و تحریم هایی را که تحت آن توافق برداشته شده بود، دوباره برگرداند.

دولت جدید آمریکا می‌گوید دیپلماسی بهترین راه پیش رو برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است.

XS
SM
MD
LG