لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۴

سخنگوی کاخ سفید: آزادی آمریکایی‌های زندانی در ایران پیگیری می‌شود


جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری پنجشنبه ۱۹ فروردین
جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری پنجشنبه ۱۹ فروردین

سخنگوی کاخ سفید تاکید کرد که دولت آمریکا موضوع آزادی آمریکایی‌های زندانی در ایران را همواره پیگیری کرده و می‌کند.

جن ساکی در کنفرانس خبری روز پنجشنبه ۱۹ فروردین این موضع را در پاسخ به سئوال خبرنگاری بیان کرد. این خبرنگار پرسیده بود آیا ورای آنچه وزیر خارجه بلینکن با خانواده‌های آمریکایی زندانی در ایران دیدار کرده، اقدامی درباره آنها صورت گرفته و این که آیا مساله آنها جزو مذاکرات کنونی در وین است. خانم ساکی در پاسخ گفت: «تلاش‌ها در این زمینه از طریق دیپلمات‌ها و مذاکره کنندگان در وزارت خارجه پی گیری می شود. این گفت‌وگوها از طریق کانال‌های مختلفی که با ایرانی‌ها داریم پی گیری می شود.»

او همچنین افزود: «ما هم اکنون در وین گفتگوی مستقیمی با ایرانی‌ها حتی بر سر همان مساله هسته‌ای هم نداریم. در پایان این گفتگوها درباره محتوای آن خبررسانی می‌شود.»

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، در دو هزارمین روز بازداشت سیامک نمازی در ایران و ادامه ممانعت از خروج پدر او، باقر نمازی، از ایران اعلام کرد که همه آمریکایی‌های به گروگان گرفته شده‌ یا به ناحق زندانی شده باید آزاد شوند و به عزیزانشان بپیوندند.

مقام‌های آمریکایی بارها از ایران خواسته‌اند این دو شهروند آمریکایی ایرانی تبار را آزاد کنند و اجازه دهند به ایالات متحده بازگردند.

XS
SM
MD
LG