لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۹

بابک نمازی: به رغم بسته شدن پرونده پدرم، سپاه پاسداران جلوی خروج او از ایران را گرفته است


بابک نمازی
بابک نمازی

بابک نمازی که پدر و برادر او -باقر و سیامک نمازی- در ایران زندانی هستند، می‌گوید با وجود اینکه حکم پدرش از سوی جمهوری اسلامی تخفیف داده شده، اما با ممانعت سپاه پاسداران مواجه شده است.

آقای نمازی در یک کنفرانس خبری روز دوشنبه اعلام کرد: یک سال پیش بخاطر مشکلات سلامتی، حکم پدرم تخفیف داده شد و به زمانی که گذرانده تقلیل یافت. غیر از پرداخت جریمه‌ برای مابقی زمان حکمی که برای او صادر شده بود، محدویتی در نظر گرفته نشده و پرونده دیگر بسته تلقی شد. متعاقب آن، وثیقه‌ای که برای مرخصی پزشکی گرفته بودند را آزاد کرده و گفتند محدودیتی برای او نیست و می‌تواند گذرنامه‌ جدید بگیرد و ایران را ترک کند.

بابک نمازی افزود: به رغم مشکلات خیلی زیاد جسمانی و با وجود خطرهای احتمالی مرتبط با همه‌گیری ویروس کرونا، پدرم جریان درخواست برای گذرنامه را دنبال کرد و بعد مشخص شد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، برای او ممنوعیت سفر صادر کرده است. او ضمن انتقاد از این اقدام، درخواست کرد جمهوری اسلامی ایران بازی با زندگی پدرش را خاتمه دهد.

پیشتر صدای آمریکا گزارش داد که بابک نمازی از دولت جو بایدن خواست آزادی باقر و سیامک نمازی را به عنوان پیش‌شرط هرگونه مذاکره با مقامات جمهوری اسلامی اعلام کند.

روز یکشنبه، مشاور امنیت ملی کاخ سفید از آغاز گفتگوها با مقامات تهران برای آزادی آمریکایی‌های زندانی در ایران خبر داده بود.

XS
SM
MD
LG