لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۳۷

جو بایدن: «شارلاتان‌‌ها» از تغییرات برای گسترش اضطراب در بین نیروی کار سوءاستفاده می‌کنند     


جو بایدن در نشست سران آمریکا و اتحادیه اروپا - ۱۵ ژوئن ۲۰۲۱
جو بایدن در نشست سران آمریکا و اتحادیه اروپا - ۱۵ ژوئن ۲۰۲۱

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در سخنانی در نشست سران آمریکا و اتحادیه اروپا، کشورهای این بلوک اقتصادی-سیاسی را شریک طبیعی ایالات متحده عنوان کرد.

او گفت: «اروپا شریک طبیعی ما است، به این علت که هر دو به ارزش‌ها و اصول دموکراتیک پایبند و متعهدیم و این ارزش‌ها به طور فزاینده ای مورد تهاجم قرار دارند.»

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه بدون نام بردن از فرد و یا گروه خاصی و با استفاده از لفظ «شارلاتان» گفت آنها از تغییرات و تحولات ایجاد شده برای گسترش اضطراب در بین نیروی کار سوءاستفاده می کنند.

وی گفت: «خیلی چیزها طی ده – دوازده سال گذشته تغییر کرده است. ریشه این تغییرات فرد و نهاد خاصی نبوده است بلکه تغییرات ناشی از تحولات در دنیای فناوری‌ها است. این مساله اضطراب خاصی در کشورهای ما ایجاد کرده است، حتی عدم قطعیت در بین برخی از ما ایجاد کرده است که آینده مشاغل چه خواهد شد. البته این مساله برای خودنمایی شارلاتان‌ها فرصت ایجاد کرده است، چه در اروپا، چه در آمریکا و دیگر نقاط جهان.»

آقای بایدن راه حل مقابله با این اضطراب و «شارلاتان‌ها» از آن وضعیت را، ایجاد مشاغل برپایه احترام به حقوق بشر دانست.

رئیس جمهوری آمریکا در اولین سفر اروپایی خود پس از حضور چهار ماهه در کاخ سفید، خواستار افزایش میزان تجارت بین دو سوی اقیانوس اطلس به ویژه در زمینه فناوری‌های تازه شد.

پیش از سخنرانی آقای بایدن، اورسلا فون درلاین، رئیس کمیسیون اروپا و شارل میشل رئیس شورای اروپایی از حضور رئیس جمهوری آمریکا در فاصله بسیار کم از زمان تصدی سمتش قدردانی کردند و آن را نشان از گرمی و عمق روابط دو جانبه عنوان کردند.

آقای بایدن پیش از این دیدار با فلیپ پادشاه بلژیک که کشورش مقر ناتو و اتحادیه اروپا است، دیدار کرد.

  • 16x9 Image

    فرهاد پولادی

    متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.
    از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

XS
SM
MD
LG