لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۴۰

کارگردان فیلم تایتانیک: سرنوشت غمبار تایتانیک و تایتان به خاطر بی‌توجهی به هشدارها است


 شناور زیردریاپیما تایتان روز یکشنبه ۱۸ ژوئن سفر خود را با پنج سرنشین آغاز کرده بود.

جیمز کامرون، کارگردان فیلم تایتانیک در واکنش به خبر کشته‌شدن سرنشینان تایتان، گفت که سرنوشت غمبار این زیردریایی و کشتی تایتانیک در ۱۱۰ سال پیش، در یک چیز مشترک است: بی توجهی به هشدارها.

جیمز کامرون، کارگردان فیلم تایتانیک
جیمز کامرون، کارگردان فیلم تایتانیک

به گفته کامرون، کاپیتان کشتی تایتانیک هم ۱۱۰ سال پیش نسبت به هشدارها درباره وجود کوه یخی بی توجهی کرد که در نهایت موجب غرق شدن این کشتی در چهارهزار متری بستر اقیانوس اطلس شد.

آقای کامرون که قبل از ساخت فیلم سینمایی تایتانیک برای دیدن لاشه این کشتی به عمق اقیانوس رفته بود، در گفتگو با رویترز گفت که پیشتر بارها درباره مشکلات ایمنی زیردریایی تایتان شنیده بود. او گفت ای کاش من در اینباره جدی تر هشدار می‌دادم... من می‌دانستم این ایده وحشتناکی است و ای کاش در این باره صحبت می‌کردم.

او گفت پیش از این درباره ایمنی زیردریایی تایتان هشدارهایی داده شده بود.

یکی از دست اندرکاران شرکت اوشن گیت که مالک زیردریایی تایتان است، از یکسال پیش ضمن خروج از این شرکت، درباره ایمنی آن هشدار داده بود.

شناور زیردریاپیما تایتان که ۶.۵ متر است، روز یکشنبه ۱۸ ژوئن سفر خود را با پنج سرنشین آغاز کرد اما کمتر از دو ساعت بعد ارتباط آن قطع شد.

بعد از چند روز جستجو، روز پنجشنبه دریابان جان ماگر، فرمانده گارد ساحلی ایالات متحده تائید کرد که زیردریاپیما در ۵۰۰ متری تایتانیک بر اثر فشار آب از بین رفته و همه سرنشینان آن از بین رفته اند.

XS
SM
MD
LG