لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۱

در پی حمله هوایی روسیه‌ به غرب اوکراین سه تن کشته شدند


تصویری از خرابی‌های ناشی از حملات روسیه به اوکراین
تصویری از خرابی‌های ناشی از حملات روسیه به اوکراین

روسیه روز سه‌شنبه ۲۴ مرداد ماه، حمله هوایی گسترده‌ای را به منطقه «لِویو» در غرب اوکراین و منطقه «ولین» در شمال‌غربی این کشور انجام داد که حداقل سه کشته و ده‌ها زخمی برجای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یوری پوهولیایکو، فرماندار منطقه ولین که لوتسک مرکز اداری آن است، در پیام‌رسان تلگرام گفت که در پی حمله به یک شرکت تجاری در لوتسک، «سه تن کشته و چندین نفر به بیمارستان منتقل شده‌اند.»

نیروی هوایی اوکراین اعلام کرد که ۱۶ موشک از حداقل ۲۸ موشک هوایی و دریایی شلیک شده روسیه را منهدم کرده است. هنوز مشخص نیست که چه تعداد موشک به سمت لویو و ولین شلیک شده است.

استان ولین از غرب با لهستان، کشور عضو ناتو، هم‌مرز است.

آندری سادووی، شهردار لویو نیز در تلگرام گفت: «بسیاری از موشک‌های روسی را منهدم کردیم، اما تعدادی از آن‌ها لویو را هدف قرار دادند.» او همچنین افزود که دستورات لازم جهت تخلیه حداقل یک ساختمان‌ صادر شده است.

لِویو به دلیل فاصله از خطوط مقدم جبهه تا ماه ژوئیه، از اکثر حملات هوایی روسیه در امان بود، ماه گذشته اما هفت نفر بر اثر اصابت موشک به یک ساختمان مسکونی در این شهر کشته شدند.

رسانه‌های اوکراینی گزارش دادند که بر اساس اطلاعات اولیه، این حمله، بزرگ‌ترین حمله هوایی در منطقه لویو از زمان آغاز تهاجم روسیه به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ بوده است.

XS
SM
MD
LG