لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۶

سه‌ شبه‌نظامی هوادار جمهوری اسلامی در مرز سوریه و عراق کشته شدند


آرشیو
آرشیو

دیدبان حقوق بشر سوریه روز شنبه دوم تیر، خبر داد که سه شبه‌نظامی هوادار جمهوری اسلامی در پی حملات هوایی از مبدا ناشناس، در مرز سوریه با عراق کشته شده‌اند.

به نوشته وب‌سایت این سازمان که مقر آن در لندن قرار دارد، دو تن از کشته‌شدگان، عضو گروه موسوم به «جنبش مقاومت اسلامی عراق» بوده‌اند ولی هویت شبه‌نظامی دیگر مشخص نیست.

بر اساس این گزارش، همزمان با پرواز یک هواپیمای ناشناس، در شهرک «عشائر» در حومه «البوکمال» در در حومه شرقی «دیرالزور»، که محل استقرار شبه‌نظامیان ایرانی است، صدای انفجار شدیدی شنیده شد.

قبل از این انفجار که همزمان با ورود یک کامیون حامل تجهیزات نظامی به محلی در مجاورت یک پمپ بنزین مورد ساتفاده شبه‌نظامیان ایرانی بود، شماری از پهپادها در آسمان منطقه پرواز کرده بودند.

دیدبان حقوق بشر سوریه اشاره کرد که حدود سه ماه قبل نیز همزمان با پرواز پهپادهای ناشناس بر فراز حومه شهر المیادین، که از آن به عنوان «مرکز شبه نظامیان ایرانی در سوریه» یاد کرد، سه انفجار شنیده شده بود.

در این حال، به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک گروه شبه نظامی عراقی به نام «بریگادهای سید الهشدا» از کشته شدن یکی از اعضای خود در حمله جمعه هنگام رانندگی در مرز عراق و سوریه خبر داد.

خبرگزاری فرانسه اشاره کرد که از آغاز جنگ داخلی در سوریه در سال ۲۰۱۱ میلادی، اسرائیل صدها حمله به مواضع و شبه‌نظامیان تحت حمایت جمهوری اسلامی، در آن کشور، از جمله حزب‌الله لبنان انجام داده است. با این همه، اسرائیل به ندرت مسئولیت انجام چنین حملاتی را بر عهده گرفته است.

جمهوری اسلامی از حامیان حکومت بشار اسد در سوریه است.

XS
SM
MD
LG