لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۳

افزایش تهدیدها علیه یهودیان، مسلمانان و عرب‌های آمریکایی؛ دادستان کل ایالات متحده: به تعقیب مجرمان متعهدیم


مریک گارلند، دادستان کل ایالات متحده، روز چهارشنبه از افزایش قابل توجه تهدیدات علیه یهودیان، مسلمانان و عرب های آمریکایی در هفته های اخیر خبر داد.

گارلند در یک سخنرانی در «انجمن جنایات نفرت» گفت که این تهدیدات شامل خشونت، توهین و تبعیض است. او گفت که وزارت دادگستری به تعقیب مجرمان این تهدیدات متعهد است.

گارلند به دستگیری پاتریک دای، دانشجوی ۲۱ ساله دانشگاه کورنل، به دلیل تهدید به کشتن یا زخمی کردن یهودیان در دانشگاه اشاره کرد. دای به اتهام تهدید به خشونت دستگیر و متهم شد.

گارلند گفت که وزارت دادگستری هیچ تحملی در قبال خشونت یا تهدیدات خشونت ناشی از یهودستیزی یا اسلام هراسی ندارد.

او گفت: «من ترس، سرخوردگی و انزوایی را که بسیاری از شما در چند هفته گذشته احساس کرده‌اید، احساس می‌کنم. من می‌خواهم یک اصل اصلی این وزارت دادگستری را تکرار کنم: هیچ فرد و هیچ جامعه‌ای در این کشور نباید در ترس از خشونت ناشی از نفرت زندگی کند.»

رئیس دانشگاه «کرنل» در ایالت نیویورک، روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای از افزایش «تهدیدهای خشونت‌آمیز علیه دانشجویان یهودی این دانشگاه» خبر داد و اعلام کرد که مقامات امنیتی را در جریان گذاشته است.

مارتا پولاک در این بیانیه گفته است که «تهدیدهای خشونت‌آمیز علیه دانشجویان یهودی این دانشگاه به هیچ وجه قابل تحمل نیستند و ما تلاش خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم که فرد یا افرادی که آنها را ارسال کرده‌اند بر اساس قانون مجازات می‌شوند.

شبه‌نظامیان حماس که مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران هستند در ۱۵ مهرماه با انجام چندین حمله تروریستی در خاک اسرائیل، دستکم ۱۴۰۰ نفر را کشتند که بیشترشان غیرنظامی بودند. این گروه شبه نظامی در این حملات همچنین بیش از ۲۰۰ نفر را به گروگان‌ گرفتند.

در واکنش به این حملات تروریستی، دولت اسرائیل علیه حماس و گروه‌های شبه‌نظامی حامی حماس اعلام جنگ کرد. در سه هفته گذشته درگیری‌ها بین ارتش اسرائیل و گروه‌های ستیزه‌جویی فلسطینی ادامه داشته و از جمعه گذشته حملات زمینی ارتش اسرائیل به نوار غزه نیز آغاز و در روزهای اخیر شدت گرفته است.

XS
SM
MD
LG