لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۱

ایالات متحده استقرار ناو هواپیمابر جورج بوش را در دریای مدیترانه تمدید کرد


واشنگتن استقرار ناو هواپیمابر جورج بوش در دریای مدیترانه را به‌منظور فراهم ساختن گزینه‌هایی پس از حملات اخیر در سوریه، تمدید کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مقامات نظامی ایالات متحده، روز جمعه اعلام کردند که پس از حملات مرگبار هفته گذشته نیروهای تحت حمایت ایران به پایگاه های آمریکا در سوریه تصمیم به این اقدام گرفته‌اند.

سرهنگ جو بوچینو، سخنگوی ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا (سِنتکام)، تمدید استقرار این ناو هواپیمابر را تایید کرد.

بوچینو در بیانیه ای گفت: «توسعه این گروه ضربتی ناو هواپیمابر جورج اچ دبلیو بوش قابلیت های سنتکام را برای پاسخگویی به طیفی از حوادث احتمالی در خاورمیانه تقویت می‌کند.»

بوچینو همچنین به استقرار سریع و برنامه‌ریزی شده یک اسکادران از هواپیماهای جنگنده «ای-۱۰» در منطقه اشاره کرد.

این تصمیم به این معنی است که ناوگروه بوش و بیش از پنج هزار خدمه آن که اکنون در منطقه عملیاتی مرکز فرماندهی بخش اروپای ارتش آمریکا هستند، طبق برنامه پیشین به بندر خود در آمریکا باز نخواهند گشت.

خبر این استقرار یک روز پس از آن منتشر شد که پنتاگون اعلام کرد علاوه بر کشته شدن یک پیمانکار آمریکایی در حمله به پایگاههایش در سوریه، ۱۲ نفر دیگر زخمی شده اند. به گفته پنتاگون، ۶ آمریکایی در حملات به سوریه مجروح شده و ۶ نفر دیگر نیز دچار آسیب مغزی شده اند.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، هفته گذشته به ایران هشدار داد که ایالات متحده برای محافظت از آمریکایی ها با قدرت عمل خواهد کرد.

پنتاگون تخمین زده است که هشت شبه‌نظامی در جریان حملات هوایی تلافی‌جویانه ایالات متحده علیه دو تاسیسات مرتبط با ایران در سوریه، کشته شده‌اند.

XS
SM
MD
LG