لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۸

واکنش مردم «داماش» به قطعی مکرر آب؛ تجمع مقابل فرمانداری و قطع آب کارخانه


روستای داماش گیلان
روستای داماش گیلان

پس از تکرار قطعی آب در روستای داماش به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری استان گیلان؛ اهالی این روستا با تاکید بر برداشت «غیرقانونی» کارخانه از منابع آبی اقدام به قطع آب ورودی این کارخانه کردند و از برگزاری تجمع در برابر فرمانداری شهرستان رودبار خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، بی‌توجهی مسئولان موجب شده تا کارخانه آب معدنی داماش بدون توجه به وضعیت روستا بحران کم‌آبی و بی‌آبی ایجاد کند.

تغییرات اقلیمی و سوء مدیریت منابع آبی در ایران باعث شده است که پربارش‌ترین استان ایران نیز با چالش کم‌آبی روبه‌رو شود.

در همین رابطه رئیس مجمع نمایندگان گیلان و نماینده شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی مرداد ماه سال گذشته گفته بود که در حال حاضر با وجود بارش‌ها در گیلان بخشی از سفره‌های زیرزمینی دچار بحران کم آبی شده است.

کاظم دلخوش اباتری گفته بود که اگر برای بحران آب فکری نکنیم مهاجرت‌های بی رویه به گیلان اتفاق می‌افتد و آینده استان را به خطر می‌اندازد.

بحران آب حوزه کشاورزی این استان را نیز تحت تاثیر قرار داده است، بطوریکه خبرگزاری «فارس» در گزارشی به این موضوع پرداخته و به نقل از یک شالی‌کار گیلانی در شهرستان سیاهکل نوشته است که «برنج تنها راه کسب درآمد ما است ولی با کمبود آب زراعی مواجه هستیم و انتظار داریم مسئولان در این شرایط در کنار ما باشند و اقدامات اساسی برای حل این مشکل انجام دهند.»

XS
SM
MD
LG