لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۱

ادامه قطعی آب در مناطق مختلف ایران؛ ساکنان رباط کریم تجمع کردند


 کمبود آب در ایران. آرشیو
کمبود آب در ایران. آرشیو

گزارش ها از ایران حاکی از ادامه قطعی آب در مناطق مختلف ایران و اعتراض ها نسبت به این وضعیت در گرمای تابستان است.

در این ارتباط، شورای بازنشستگان ایران فیلمی را منتشر کرد که در آن، مردم شهرستان رباط کریم در جنوب غربی استان تهران در پی تداوم قطعی چهار روزه آب تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گفته این تشکل صنفی، این تجمع پنجشنبه شب برگزار شده است.

بر اساس گزارش ها، در روستاهای استان اردبیل هم دسترسی نداشتن به آب آشامیدنی به یکی از معظلات مردم تبدیل شده است.

در بندر جاسک در جنوب ایران نیز گزارش‌ها حاکی از آن هستند که نه تنها آبی برای استفاده وجود ندارد بلکه به گفته مردم محلی، دولت حواله تانکر آبرسان را نیز گران کرده است و آنان توان پرداخت آن مبلغ را ندارند.

قطعی آب در تهران نیز باعث بروز مشکلاتی شده است، از جمله در محله‌های فدائیان اسلام و توحید که گزارش‌هایی مبنی بر قطعی مکرر آب منتشر شده است تا این مناطق در کنار مناطق شرقی تهران بیشترین قطع آب در طول روز را داشته باشند.

پیشتر مجید اصانلو، نماینده مجلس شورای اسلامی از زنجان، از قطعی آب و عدم دسترسی ۵ هزار تن به آب شرب در روستای «کرسف» در این استان خبر داده و گفته بود این روستا با بحران تشنگی مواجه شده است.

ویدئوهای ارسالی به «صدای آمریکا» نیز نشان می‌دهند که مردم در شهرهای مختلف از جمله مشهد با چالش آب مواجه هستند و قطعی آب زندگی افراد را مختل کرده است.

قعطی آب و نبود منابع و ذخایر کافی آبی لازم برای پاسخگویی به نیاز مردم، در شرایطی است که علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو، از کاهش سرانه مصرف آب در ایران خبر داده و گفته است که ۵۰ سال پیش سرانه آب مصرفی هر ایرانی سه هزار و ۶۰۰ متر مکعب در سال بوده اما اکنون این میزان به کمتر از یک هزار و ۲۰۰ متر مکعب رسیده است.

XS
SM
MD
LG