لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۷

صدر اعظم آلمان فردا وارد اسرائیل می‌شود


اولاف شولتز صدراعظم آلمان
اولاف شولتز صدراعظم آلمان

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع دولتی اعلام کرد که اولاف شولتز، صدراعظم آلمان روز سه شنبه به اسرائیل سفر خواهد کرد.

آنالنا بائربوک، وزیر خارجه آلمان نیز هفته گذشته به اسرائیل سفر کرده بود و در آنجا حمایت قاطع برلین از اسرائیل را اعلام کرد.

وزیر خارجه آلمان پیش‌تر از رفتار حماس با گروگان‌ها بعد از حمله تروریستی هفته گذشته به اسرائیل و خشونت علیه زنان توسط این گروه شبه‌نظامی تحت حمایت جمهوری اسلامی انتقاد کرده بود.

آنالنا بربوک در یک پست اینستاگرامی با تاکید بر «جنایت‌های وحشتناک حماس»؛ خشونت این گروه شبه نظامی مورد حمایت جمهوری اسلامی را محکوم کرده بود.

اولاف شولتس، صدر اعظم آلمان نیز در واکنش به حمله تروریستی شبه‌نظامیان حماس به اسرائیل گفته بود که «برای همه روشن است که حماس بدون حمایت ایران هرگز نمی‌توانست چنین حمله بی‌سابقه‌ای را به اسرائيل انجام دهد.»

دولت آلمان راهپیمایی و تجمع حامیان حماس در این کشور را ممنوع کرده و از این اقدام به‌عنوان «یهودی ستیزی» یاد کرده است.

نشریه بیلد آلمان در شماره روز شنبه خود اظهارات چند روز پیش وزیر کشور آلمان در مورد «اخراج» حامیان حماس از آلمان را بار دیگر منتشر کرد.

اظهارات نانسی فِزر، وزیر کشور آلمان را اولین بار نشریه ولت در ۱۱ اکتبر منتشر کرده بود. دو روز پیش نشریه بیلد با بازنشر اظهارات این مقام آلمانی از اخراج حامیان حماس از آلمان نوشت و به نقل از او نوشت که «ما از تمام ابزارهای قانونی برای اخراج حامیان حماس استفاده خواهیم کرد.»

نانسی فِزر، به نشریه آلمانی گفته بود که «اگر کسی که با شور و شوق در خیابان‌های آلمان جشن می‌گیرد، تابعیت آلمانی ندارد، پس باید از آلمان اخراج شود.» وزیر کشور آلمان در این زمینه حمایت رئیس حزب سوسیال دموکرات را نیز دریافت کرده است.

XS
SM
MD
LG