لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۴

تشدید نابسامانی در مدیریت شهری؛ انفجار ساختمان ۳ طبقه در محله جوانمرد قصاب تهران 


انفجار در یک ساختمان در تهران
انفجار در یک ساختمان در تهران

یک روز پس از تخریب مرگبار ساختمان‌هایی در منطقه ۱۹ پایتخت، انفجار در یک خانه ۳ طبقه در محله «جوانمرد قصاب» تهران، باعث تخریب این خانه و خانه‌های اطراف شد.

محمداسماعیل توکلی، رئیس اورژانس استان تهران در ارتباط با این واقعه گفته است که تاکنون «۱۶ مصدوم» به مراکز درمانی انتقال یافتند که «۳ مصدوم حالشان‌ وخیم است.»

قدرت‌اله محمدی، مدیرعامل سازمان آتش‌‌نشانی تهران نیز در گفتگو با صداوسیمای جمهوری اسلامی، علت انفجار ساختمان در جوانمرد قصاب را «نشت گاز» اعلام کرده است.

از سوی دیگر، این مقام حوزه ایمنی عمومی شهر تهران از احتمال «محبوس بودن افرادی» در زیر آوار حاصل از انفجار ساختمان اصلی و تخریب ساختمان‌های مجاور خبر داده است.

این رویداد در شرایطی بامداد امروز‌ دوشنبه به وقوع پیوسته است که رسانه‌های داخلی عصر یکشنبه ۱۵ مرداد نیز از ریزش همزمان ۵ ساختمان در جنوب تهران در طرح «برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجاز» خبر دادند و اعلام کردند تعدادی از عوامل شهرداری و پلیس در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند.

خبرگزاری دولتی «ایرنا» به نقل از علی صالحی، دادستان تهران در تشریح این حادثه نوشته بود: «عوامل انتظامی و شهرداری تهران از بامداد روز یکشنبه با حضور در منطقه خلازیر در جنوب تهران در حال تخریب بناهای غیرمجاز و ناایمن بودند که در حین اجرای این عملیات‌، یکی از ساختمان‌ها و در پی آن چهار ساختمان دیگر دچار ریزش شد و تعدادی از نیروهای انتظامی و شهرداری تهران زیر آوار محبوس شدند.»

نابسامانی در ارائه خدمات عمومی به شهروندان از جمله قطع آب و برق در مناطقی از تهران و همچنین بروز سوانحی همچون قطع دست یک کودک به‌سبب ناایمن بودن پله‌های برقی موجب اعتراضاتی میان شهروندان و واکنش‌هایی میان کاربران شبکه‌های اجتماعی شده است.

XS
SM
MD
LG