لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۷

رویترز: آمریکا‌ بیش از ده هزار بمب بسیار مخرب و هزاران موشک «هل‌فایر» به اسرائیل تحویل داده است


دو مقام آمریکایی مطلع از فهرست به روز شده محموله‌های تسلیحاتی ارسالی آمریکا به اسرائیل به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که دولت بایدن تعداد زیادی مهمات از جمله بیش از ده هزار بمب ۲ هزار پوندی ( ۹۰۷ کیلوگرمی) بسیار مخرب و هزاران موشک «هل‌فایر» به اسرائیل ارسال کرده است.

بر اساس این اطلاعات، از آغاز جنگ اسرائیل و حماس در مهرماه گذشته تا روزهای اخیر، آمریکا دست‌کم ۱۴ هزار بمب ۲ هزار پوندی «ام‌کِی-۸۴» و ۶ هزار و پانصد بمب ۵۰۰ پوندی (۲۲۷ کیلوگرمی)، سه هزار موشک هوا به زمین هدایت‌شونده دقیق هل‌فایر و دیگر مهمات را در اختیار اسرائیل قرار داده است.

هرچند این مقامات زمان تحویل محموله‌ها را اعلام نکردند ولی به نظر می‌رسد که به رغم درخواست‌های بین‌المللی برای محدود کردن عرضه تسلیحات و تصمیم اخیر دولت بایدن برای توقف ارسال بمب‌های قدرتمند به اسرائیل، کاهش قابل توجهی در حمایت نظامی آمریکا از این کشور ایجاد نشده است.

کارشناسان می‌گویند محتویات محموله‌ها با آنچه اسرائیل برای تکمیل منابع مورد نیاز خود در این عملیات نظامی هشت ماهه در غزه می‌خواهد مطابقت دارد.

یکی از مقامات آمریکایی گفته است که این محموله‌ها بخشی از فهرست بزرگتری از تسلیحات است که از زمان آغاز درگیری در غزه به اسرائیل ارسال شده است.

این ارقام به‌روزشده، گسترده‌ترین آمار مهمات ارسال شده از آمریکا به اسرائیل از زمان آغاز جنگ در غزه است.

یک مقام ارشد دولت بایدن روز چهارشنبه، ششم تیرماه به خبرنگاران گفت که واشنگتن از آغاز جنگ، ۶.۵ میلیارد دلار کمک امنیتی به اسرائیل فرستاده کرده است.

XS
SM
MD
LG