لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۲

ممنوعیت علامت اعتراضی سه انگشتی در تایلندارتش تایلند روز سه شنبه تهدید کرد کسانی که برای ابراز مخالفت با کودتای ماه گذشته از سلام سه انگشتی، به تقلید از فیلم «بازی های گرسنگی» استفاده می کنند، دستگیر خواهند شد.

برخی از مخالفان کودتا، به عنوان نماد آرامی از سرپیچی، بلند کردن سه انگشت که در فیلم «بازی های گرسنگی» نماد ایستادگی در برابر حکومت دیکتاتوری است، را آغاز کرده اند.

سخنگوی ارتش می گوید مقامات این حرکت را زیر نطر دارند، و به کسانی که از آن در گروه های بیش از پنج نفر استفاده می کنند هشدار داد ممکن است با دستگیری روبرو شوند.

رهبران نظامی حاکم بر تایلند از هنگام در دست گرفتن قدرت در ۲۲ ماه مه (۱ خرداد) ، آزادی بیان را به شدت محدود و گردهمایی های بیش از ۵ نفر را ممنوع کرده اند.

شورای نطامی حاکم تایلند می گوید مقررات منع رفت و آمد را در برخی از نواحی توریستی، از جمله استراحتگاه های ساحلی، لغو می کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شورا روز سه شنبه در بیانیه ای که از تلویزیون پخش شد گفت «محدودیت رفت و آمد برای خنثی کردن هر تاثیری که ممکن است بر صنعت توریسم داشته باشد، در پاتایا، چونبوری، سورات تانی و پوکت، برچیده خواهد شد.»

این بیانیه به محدودیت آمد و شد شبانه در بانگوک اشاره نمی کند.
XS
SM
MD
LG