لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۲

تشدید تدابیر امنیتی در آستانه انتخابات تایلند


تظاهرات مخالفان دولت تایلند در بانکوک، پنجشنبه ۳۰ ژانویه ۲۰۱۴
تظاهرات مخالفان دولت تایلند در بانکوک، پنجشنبه ۳۰ ژانویه ۲۰۱۴

مخالفان دولت که اعضای حزب سیاسی موسوم به کمیته اصلاحات دموکراتیک مردمی هستند، تهدید کرده اند که برای برکنار کردن نخست وزیر تایلند، نظم حوزه های رای گیری را در آن کشور مختل خواهند کرد.

ارتش تایلند روز پنجشنبه اعلام کرد که پیشاپیش انتخابات روز یکشنبه در آن کشور، بر شمار نیروهای نظامی مستقر در پایتخت خواهد افزود.

این تصمیم ارتش تایلند در پی آن اتخاذ شده که دولت تایلند گفت ممکن است توانایی متوقف کردن خشونت احتمالی را همزمان با برگزاری انتخابات نداشته باشد و اگر مخالفان دولت بخواهند مانع از شرکت مردم در انتخابات شوند و این ممانعت به خشونت بکشد، روشن نیست که دولت توان کافی برای جلوگیری از گسترش خشونت را داشته باشد.

مخالفان دولت که اعضای حزب سیاسی موسوم به کمیته اصلاحات دموکراتیک مردمی هستند، تهدید کرده اند که در اقدام برای برکنار کردن نخست وزیر تایلند از قدرت، نظم حوزه های رای گیری را در آن کشور مختل خواهند کرد.

تصمیم بانکوک برای برگزار کردن انتخابات به رغم مخالفت های اپوزیسیون، به تنش در تایلند دامن زده، تنشی که طی چند هفته اخیر به بسته شدن چند وزارتخانه و ساختمان دولتی دیگر انجامیده است.

سخنگوی ارتش تایلند به خبرگزاری رویترز گفته است که علاوه بر ۵۰۰۰ نفر نیرویی که برای مهار خشونت و حفظ امنیت در بانکوک و پیرامون آن مستقرند، شمار بیشتری نیروی نظامی برای حفظ امنیت به نقاط پرتنش اعزام خواهند شد.

وی افزود که حدود ده هزار نیروی پلیس مسئول حفظ امنیت روز انتخابات در بانکوک خواهند بود و شماری سرباز نیز در حال آماده باش به سر خواهند برد.

وزیر کار تایلند از مخالفان دولت خواسته تا از اعتراض و ایجاد اخلال در برگزاری انتخابات دست بردارند.
XS
SM
MD
LG