لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۷

ایالت تگزاس به مخالفت با ورود آوارگان سوری پایان می دهد


ایالت تگزاس چالش های قانونی با وزارت خارجه آمریکا و کمیته بین المللی نجات برای اسکان آوارگان سوری در ایالت را پس گرفته است.

دادستان کل تگزاس روز جمعه گفت اطمینان های دولت در مورد همکاری و تقسیم اطلاعات در باره آوارگانی که فرستاده خواهند شد، ایالت را متقاعد ساخته است.

کارشناسان حقوقی گفتند از این اقدام تعجب نکردند، زیرا ین ایالت بر مساله اسکان مهاجران یا آوارگان اقتداری ندارد و دولت فدرال ایالت را مورد روند بررسی وضعیت آوارگان و برنامه اسکان آنها آگاه ساخته است.

مقامات ایالت در اعتراض به ورود شمار بیشتری از آوارگان سوری نسبت به تروریسم ابراز نگرانی کردند، اما نمایندگان سازمان های خیریه که با مسائل آوارگان سروکار دارند می گویند روند بررسی که آمریکا بکار می برد دقیق است و بسیار نامحتمل است تروریستی بتواند از آن عبور کند.

یک خانواده سوری که قرار بود روز جمعه وارد دالاس شود به دلیل ادامه چالش های قانونی در نیویورک باقی ماند، حالا انتظار می رود روز دوشنبه وارد شود.

در همین روز خانواده سوری دیگری وارد هوستون خواهد شد، و انتظار می رود یک گروه هشت نفری از سوریه روز پنجشنبه وارد شود.

تگزاس در سال های اخیر حدود ۱۰ درصد آوارگانی را که به آمریکا می آیند قبول کرده است و آنرا از نظر اسکان آوارگان در مقام اول در میان ایالت ها قرار می دهد.

XS
SM
MD
LG