لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۴

باراک اوباما: باید مسیر درآمد و جذب نیروی داعش قطع شود


باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه گفت تا پایان جنگ داخلی سوریه، زمان زیادی نمانده است اما پایان دادن به جنگ نیاز به همراهی همه دارد.

آقای اوباما که در یک کنفرانس خبری در حاشیه نشست تغییرات آب و هوایی پاریس سخنرانی می کرد، به خبرنگاران گفت داعش بیش از پیش قوی شده است.

او گفت ما باید مسیرهای کسب درآمد و همچنین جذب نیروی داعش را قطع کنیم. باراک اوباما گفت امیدوار است روسیه هم بداند که داعش یک گروه قوی است که باید با هم علیه آن متحد شویم.

باراک اوباما: باید مسیر درآمد و جذب نیروی داعش قطع شود
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:40:02 0:00

رئیس جمهوری آمریکا گفت من خوشحالم که ترکیه اجازه داده پناهجویان سوری در این کشور سکنی گزینند و از کمک اتحادیه اروپا به ترکیه حمایت می کنم. رئیس جمهوری آمریکا همچنین از خواست اتحادیه اروپا برای نظم بخشیدن به ورود پناهجویان حمایت کرد و گفت قاچاقچیان انسان اکنون مثل قاچاقچیان مواد مخدر عمل می کنند و برای زندگی انسانها ارزشی قائل نیستند.

او همچنین درباره پدیده گرمایش زمین گفت اثرات تغییرات آب و هوایی به تدریج پدیدار می شود و مردم در کوتاه مدت حس نمی کنند و به سیاسیون کمتر فشار می آورند.

پیشتر در روز سه شنبه و یک هفته بعد از آنکه نیروی هوایی ترکیه یک هواپیمای نظامی روسیه را سرنگون کرد، باراک اوباما از ترکیه و روسیه خواست تنش ها را کاهش دهند و در قبال درگیری های سوریه، جبهه متحدی تشکیل دهند.

آقای اوباما پس از دیدار با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در پاریس گفت ما همه یک دشمن مشترک داریم و آن داعش است.

او گفت می خواهم اطمینان حاصل کنم که ما روی آن تهدید تمرکز کنیم، و می خواهم مطمئن شوم که همچنان تمرکز ما یافتن راه حلی سیاسی برای بحران سوریه باشد.

XS
SM
MD
LG