لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۲

تجمع معلمان در استان قم در اعتراض به نادیده گرفتن مطالبات فرهنگیان


اعتراض معلمان در قم، ۱۸ آذر ۱۴۰۰
اعتراض معلمان در قم، ۱۸ آذر ۱۴۰۰

گروه پرشماری از فرهنگیان استان قم بار دیگر روز پنج‌شنبه ۱۸ آذر در مقابل اداره کل آموزش و پرورش این استان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان با انتشار ویدئویی از این تجمع در کانال تلگرامی خود، آن را اعتراض به «نادیده گرفتن مطالبات» معلمان توصیف کرده است.

معترضان خواستار رفع تبعیض، افزایش حقوق، اجرای کامل رتبه‌بندی، اجرای کامل همسان‌سازی بازنشستگان، و تأمین معیشت و منزلت هستند.

در تجمع اعتراضی آموزگاران استان قم، یک کودک سخنرانی کرد و طی آن به مشکلات اقتصادی و رفاهی پدر و مادر معلم خود، از جمله خالی بودن یخچال خانه و نبودن شادی در خانواده به دلیل مشکلات معیشتی، اشاره کرد.

پنج‌شنبه هفته گذشته نیز تجمع‌های اعتراضی گسترده معلمان سراسر ایران در دست‌کم ۶۰ شهر و ۲۷ استان کشور برگزار شد.

آموزگاران در استان قم علاوه بر همراهی با این تجمع‌های گسترده، در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته گذشته نیز دست به اعتراض زدند.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان پیش از این با یادآوری به سرانجام نرسیدن لایحه رتبه‌بندی «تحت تأثیر بازی‌های سیاسی»، تأکید کرده بود این لایحه «۱۰ سال است که میان دولت‌ها و مجلس‌ها» در ایران سرگردان است.

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، یکم آذر در سخنانی با اذعان به این که «طی دو دهه گذشته به آموزش و پرورش ضربه زده‌ایم»، خاطرنشان کرد، با وجود سند تحول پیش‌بینی شده، آموزش و پرورش یک دهه زمین مانده و «ما مسئولان باید نسبت به آن پاسخگو باشیم.»

دولت ابراهیم رئیسی می‌گوید لایحه رتبه‌بندی معلمان «بار مالی سنگینی» برای دولت دارد و از مجلس خواسته است مواد جدیدی به این لایحه دولت اضافه نکند.

XS
SM
MD
LG