لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۱۰

معلمان در استان‌های قم و فارس تجمع اعتراضی برگزار کردند


تجمع معلمان فیروزآباد استان فارس در مقابل اداره آموزش و پرورش - سه‌شنبه ۹ آذر
تجمع معلمان فیروزآباد استان فارس در مقابل اداره آموزش و پرورش - سه‌شنبه ۹ آذر

گزارش‌ها از ایران حاکی است جمعی از معلمان در استان‌های قم و فارس در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه تجمع‌های اعتراضی برگزار کردند.

معلمان معترض خواهان رفع تبعیض، افزایش حقوق، اجرای کامل رتبه‌بندی، اجرای کامل همسان‌سازی بازنشستگان، و تأمین معیشت و منزلت هستند.

کانال تلگرامی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان گزارش داد گروهی از کارکنان آموزش و پرورش روز سه‌شنبه در فیروز‌آباد استان فارس تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بر اساس این گزارش، همچنین معلمان یک دبیرستان نیز در شهر خرامه در استان فارس دست به تحصن زدند.

تحصن معلمان دبیرستان «حضرت خدیجه» در خرامه
تحصن معلمان دبیرستان «حضرت خدیجه» در خرامه

همچنین گروهی از معلمان استان قم روز چهارشنبه ۱۰ آذر برای دومین روز پیاپی در قم تجمع اعتراضی برگزار کردند.

معلمان معترض روز سه‌شنبه کلاس‌ها را تعطیل کرده و با برگزاری تجمع اعلام کرده بودند که چهارشنبه نیز به اعتراض ادامه خواهند داد.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان پیش از این با یادآوری به سرانجام نرسیدن لایحه رتبه‌بندی «تحت تأثیر بازی‌های سیاسی»، تأکید کرده بود این لایحه «۱۰ سال است که میان دولت‌ها و مجلس‌ها» در ایران سرگردان است.

دولت ابراهیم رئیسی می‌گوید لایحه رتبه‌بندی معلمان «بار مالی سنگینی» برای دولت دارد و از مجلس خواسته است مواد جدیدی به این لایحه دولت اضافه نکند.

همچنین، به گفته رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، لایحه رتبه‌بندی معلمان بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان بار مالی دارد.

XS
SM
MD
LG